مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

مجلس انقلابی می‌تواند اوضاع را تغییر دهد

مسئله دیگری که در خصوص انتخاب پیش‌رو قابل بحث است آنکه شرایط خاص امروز کشور، اهمیت تعیین سرنوشت آینده از طریق انتخابات مجلس را دوچندان بالا برده و تشکیل مجلسی صد در صد انقلابی می‌تواند معادلات را به نفع مردم تغییر دهد. هرچند در مجلس دهم اقلیتی از نمایندگان انقلابی وجود داشتند و با تلاش‌های مستمر خود در موضوعات مختلف نیز اثرگذار واقع شدند اما تا اکثریتی قاطع با نگاهی منطقی و انقلابی در مجلس شکل نگیرد، نمای بیرونی مجلس و تصمیمات کلان آن همواره با اعوجاج همراه خواهد بود.

دکتر امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عضو هیئت رئیسه مجلس دهم در گفتگو با گزارشگر روزنامه کیهان می‌گوید: «به هر حال با اقدامات نمایندگان انقلابی مجلس دهم، این مجلس، مجلس ششم نشد و این دوستان توانستند کاری کنند که مجلس تبدیل به مجلس ضد انقلاب نشود.»


قاضی‌زاده ادامه می‌دهد: «طبیعی است که هر مصوبه‌ای در مجلس نیاز به رای اکثریت دارد، بنابراین، این که برخی می‌گویند نمایندگان انقلابی در مجلس اثرگذار نبودند، فارغ از خود بنده، باعث نفی زحمات این دوستان می‌شود. متاسفانه مدتی است که برخی رسانه‌ها این خط را دنبال می‌کنند و نمایندگان انقلابی مجلس دهم، هم چوب می‌خورند و هم پیاز را! دوستان انقلابی که از بیرون مجلس قضاوت می‌کنند، به دلیل این که با اقدامات مجلس دهم مشکل دارند، کل زحمات اقلیت انقلابی مجلس را هم نادیده می‌گیرند و به نظرم این درست نیست.»

وی در تشریح برخی اقدامات نمایندگان انقلابی مجلس دهم تصریح می‌کند: «به طور مثال؛ شما فرآیند تصویب cft در این مجلس را با برجام در مجلس نهم مقایسه کنید. برجام طی دو ماه از فیلتر مجلس قبل عبور کرد اما cft پس از 2 و نیم سال بررسی در مجلس دهم با رای ضعیف تصویب شد و در نهایت هم به جایی نرسید. ایستادگی نمایندگان انقلابی مجلس دهم از قضیه انتزاع وزارت بازرگانی از صنعت-معدن گرفته تا قضیه مدیریت روسای کمیسیون ها و هیئت رئیسه مجلس که اجازه داده نشد به دست افراد رادیکال بیفتد و بسیاری اقدامات دیگر، شاهد مثال‌هایی است که نشان می‌دهد نمایندگان انقلابی مجلس دهم در مجموع نسبت به گذشته بهتر عمل کردند.»

این عضو هیئت رئیسه مجلس دهم تصریح می‌کند: «بنده در طول سه دوره مجالس هشتم، نهم و دهم نماینده بودم. به عقیده من در مجموع، این ۴۰، ۵۰ نفر نماینده انقلابی مجلس دهم از کل مجلس اصولگرای نهم بهتر و منسجم‌تر عمل کردند. نگذاشتند با این که در اقلیت بودند، مجلس به دست کسانی بیفتد که خط سازش با دشمن را دنبال می‌کنند.

شاخص‌های مجلس انقلابی

قاضی‌زاده در بیان شاخص‌های یک مجلس انقلابی برایمان توضیح می‌دهد: «قانون اساسی وظایفی برای مجلس شورای اسلامی تعیین کرده که بر اساس آن هر کسی که بتواند آن وظایف را ایفا کند، صلاحیت حضور در مجلس را دارد. مجلس به عنوان یکی از ارکان نظام که وظیفه قانون‌گذاری و نظارت را بر عهده دارد، یکی از شئونات ولایت است. افراد کارآمدی که ظرفیت علمی، تجربی و شخصیتی کافی را دارند و توانایی انجام وظایف مندرج در قانون اساسی را دارا هستند، می‌توانند نمایندگان خوبی برای مردم در مجلس باشند.»

او می‌افزاید: «نه افرادی که فقط شور دارند و از علم و مهارت کافی برخوردار نیستند به درد می خورند، نه افرادی که علم و مهارت دارند اما شجاعت و ایستادگی برای ابراز نظرات‌شان را ندارند. لذا برای یک نماینده خوب و انقلابی، مجموعه این خصائص لازم است. هم علم و تبحر و تخصص نیاز است و هم انقلابی بودن و در مسیر دفاع از ولایت بودن. آخرین شاخص مهم در این مسیر هم مطیع امر ولایت بودن است. چون بزنگاه‌هایی پیش می‌آید که باید بین شور و احساسات شخصی خودشان و اطاعت از حضرت آقا، یکی را انتخاب کنند و مسئله ولایت برایشان یک مسئله جا افتاده باشد.»


ارسال شده در مورخه : شنبه، 14 دي ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 14 دي ماه، 1398 بازدید:393 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 طرح عضو هیئت رئیسه مجلس برای خانه دار شدن کارمندان  [ سه شنبه، 28 خرداد ماه، 1398 ] 616 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب