مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

بررسی مشکلات هیئت مذهبی معلولان مشهد

دکتر قاضی زاده هاشمی در جلسه ای دوستانه مهمان هیات مذهبی معلولان مشهد شد. در این جلسه جناب آقای علیرضا مین باشی رئیس این هیات مذهبی از مشکلات پیش روی معلولان گفت.

مین باشی بااشاره به اینکه مشکلات اقتصادی بزرگ‌ ترین معضل برای معلولان است، می‌گوید: در این شرایط بغرنج اقتصادی فشار زیادی بر معلولان و خانواده شان وارد آمده و بیکاری و نداشتن هزینه امرار معاش طاقتشان را بریده است و کسی هم به فکر معلولان نیست و بهزیستی هم به عنوان سازمان متولی امور معلولان به وظایف خود عمل نمی‌کند.


وی با گلایه از مبلغ اندکی که ماهیانه از سوی بهزیستی به معلولان پرداخت می‌شود، اظهار می‌دارد: مستمری ماهیانه در شرایط اقتصادی فعلی چه دردی را ازمعلولان دوا می‌کند که آن هم تنها به معلولان شدید جسمی حرکتی تعلق می‌گیرد و خیلی از معلولان حتی از دریافت این مبلغ ناچیز هم محروم هستند.

مین باشی، درادامه گفت:از مسئولان می‌خواهم برای رفع مشکلاتشان همه تلاششان را به کار گیرند و از مردم هم می‌خواهم دیدگاه شان را نسبت به معلولان عوض کنند و به دیده ترحم به معلولان نگاه نکنند و آن‌ها را درک کنند و بدانند معلولان هم مانند دیگران می‌خواهند در جامعه حضوری مثبت داشته باشند.

در این جلسه ، رئیس هیات مذهبی معلولان مشهد از درخواست ها برای گرفتن وام خوداشتغالی و مشکلات زیاد در خصوص گرفتن این وام از بهزیستی تا عدم نظارت بر ان جی او های اتباع خارجی در شهر مشهد و نیز عدم اختصاص بودجه جهت مناسب سازی معابر توسط شهرداری ، مواردی را برشمرد.

آقای دکتر قاضی زاده هاشمی پس از شنیدن مشکلات و دغدغه های معلولان حاضر در جلسه ، ضمن پاسداشت یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، اعضای هیات را تشویق به راه اندازی شرکت تعاونی با سهامداری خود معلولان جهت رفع برخی از مشکلات قشر معلول مشهد، نمود.همچنین در این نشست ،  ایجاد یک سامانه اطلاعاتی از براساس نوع معلولیت ، توانایی ها ، سطح زندگی ، وضعیت شغلی و ... جهت ارتباط با مدیران شرکت ها و کارخانجات جویای نیروی کار، از جمله راهکارهای مفید به منظور کمک به این افراد عنوان شد.

نماینده مردم شریف مشهدوکلات در مجلس شورای اسلامی در پایان این جلسه صمیمی آمادگی خود را جهت هرگونه کمک به جامعه معلولان مشهد ، جهت مرتفع شدن مشکلات آنان ، اعلام نمود.


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 19 دي ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 19 دي ماه، 1398 بازدید:617 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 کوه خواری و دست اندازی به حریم شهر در مشهد متوقف شده است  [ چهارشنبه، 24 مرداد ماه، 1397 ] 1569 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب