مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

اصلاح نهادها در کشور از مجلس آغاز می‌شود

منتخب مردم مشهد و کلات در انتخابات مجلس گفت: اگر مجلس قصد اصلاح قوا و نهادهای دیگر را دارد، این اصلاح ابتدا از خود مجلس آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، ظهر امروز در نشست خبری منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه که در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: قسمت‌هایی که موفق عمل کردیم به دلیل مردمی کردن این نظام و بهم ریختن ساختارهای دیوان‌سالارانه موجود در نظام بود.


منتخب مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس با بیان اینکه ما نیازمند یک انقلاب ساز و کاری همه جانبه هستیم: گفت مجلس الان اولین مجلس گام دوم انقلاب است و قرار است برای دولت و مجلس‌های آتی ریل‌گذاری کند. اگر مجلس قصد اصلاح قوا و نهادهای دیگر را دارد، این اصلاح ابتدا از خود مجلس آغاز می‌شود.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی افزود: نظام دیوان‌سالاری در حوزه‌های اقتصادی مشکل‌ساز شده است، در حوزه‌های استراتژیک هم اگر موفق عمل کردیم به خاطر بر هم زدن این نظام و مشارکت مردمی در نظام است.

وی خبر داد: «مجلس مردم» عنوانی است که برای مجلس آتی در نظر گرفتیم که نقش نظارتی مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد در مجلس باید نافذ باشد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه مجلس برای اصلاح نهادهای دولتی و اصلاح قوانین ابتدا باید خود را اصلاح کند ادامه داد: ۱۵ برنامه اصلاحی در حوزه‌های مختلف که نیاز است با کمک عزیزان منتخب کارشناسی شود آماده شده است که قرار است در این طرح ابتدا در آیین‌نامه داخلی مجلس اصلاحاتی هم انجام شود.

وی متذکر شد: در بحث شفافیت آرا زیرساخت‌ها را آماده کردیم و با مطالعه و پژوهش از دیگر کشورها این قضیه را بومی‌سازی کردیم.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 10 اسفند ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 10 اسفند ماه، 1398 بازدید:942 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 مشکل آب روستاهای اطراف مشهد به زودی حل خواهد شد  [ پنجشنبه، 22 آبان ماه، 1399 ] 255 مشاهده
 مشهد ایستاد به عشق حاج قاسم  [ دوشنبه، 16 دي ماه، 1398 ] 765 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب