مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

آمادگی مجلس برای مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره قانونگذاری

دکترسیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری صدا و سیما  گفت: روز چهارشنبه ۷ خرداد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با پیام مقام معظم رهبری و شخصیت‌های کشوری و لشگری آغاز خواهد شد.


عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دلیل شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم رعایت پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا مراسم افتتاحیه این دوره از نظر شکل با دوره‌های قبل کمی متفاوت‌تر است به گونه‌ای که سعی شده که میهمانان کمتری حضور داشته باشند و فاصله صندلی‌ها و صحن علنی و در جایگاه میهمانان رعایت شود.
وی با اشاره به اینکه در این مراسم سران قوا حضور خواهند داشت گفت: در جلساتی که معاونت اجرایی مجلس با ستاد ملی مقابله با کرونا داشته مقدمات برگزاری مراسم افتتاحیه دوره یازدهم آماده شده است.
آقای قاضی زاده هاشمی گفت: در این مراسم سعی شده که از شخصیت‌ها و طیف‌های مختلف دعوت شود منتهی تعداد کمتری بدلیل رعایت مسائل بهداشتی حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: پس از مراسم افتتاحیه قرعه کشی شعب برای بررسی اعتبارنامه‌ها و پر کردن فرم تقاضای عضویت در کمیسیون‌ها و تعیین اعضا کمیسیون آیین نامه داخلی آغاز خواهد شد.
وی افزود: منتخبین در ۱۵ شعبه بر اساس قرعه کشی توزیع می‌شوند و هر شعبه دارای سه وظیفه رسیدگی به اعتبارنامه منتخبین، ساماندهی و دریافت تقاضای عضویت منتخبین عضو شعبه برای کمیسیون‌های تخصصی و تعیین اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را بر عهده خواهند داشت.
وی گفت: منتخبین سه روز فرصت خواهند داشت تا اعتراض خود را بر روی اعتبارنامه سایر منتخبین در صورت داشتن اعتراض به شعب عضو منتخب ارائه دهند.
آقای قاضی زاده هاشمی افزود: پس از مراسم افتتاحیه رأی گیری برای هیأت رئیسه سنی مجلس آغاز خواهد شد و مسن‌ترین فرد از منتخبین حاضر بعنوان رئیس سنی و فرد بعدی بعنوان نائب رئیس و دو نفر از جوان‌ترین آنان به سمت دبیر معین و در جایگاه هیأت رئیسه قرار می‌گیرند.
به گفته عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، هیئت رئیسه موقت مجلس در دومین جلسه علنی انجام خواهد شد و ترکیب و طرز انتخاب آن همانند هیأت رئیسه دائم است و هیئت رئیسه موقت نیز بلافاصله پس از انتخاب، با متن سوگندنامه هیأت رئیسه دائم مراسم تحلیف را به جا خواهند آورد.
آقای قاضی زاده هاشمی افزود: کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز بر اساس فرآیندی که در آیین نامه داخلی پیش بینی شده است پس از ۱۵ روز از شروع کار مجلس تشکیل خواهند شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت را آخرین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در دوره دهم اعلام کرد و گفت: در آن جلسه گزارشی از عملکرد مجلس فعلی از سوی آقای علی لاریجانی رئیس مجلس ارائه خواهد شد.
آقای قاضی زاده هاشمی ادامه داد: مجلس از هفته آینده ۶ جلسه دیگر نشست علنی خواهد داشت و بدین ترتیب نمایندگان به وظایف قانون گذاری در دوره دهم پایان خواهند داد.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 18 ارديبهشت ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 18 ارديبهشت ماه، 1399 بازدید:313 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 سلامت روانی نامزدهای انتخابات باید احراز شود  [ يكشنبه، 2 دي ماه، 1397 ] 822 مشاهده
 موضوع CFT از دستور کار مجلس خارج می‌شود  [ يكشنبه، 3 تير ماه، 1397 ] 1224 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب