مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

دولت در موضوع قطارشهری و حاشیه شهر کمکی به شهرهای زیارتی نکرد

به گزارش صبح توس؛ سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ظهر امروز در نشست خبری که در اداره کل ارشاد خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: موضوعاتی که این روزها مجلس شورای اسلامی را درگیر خود کرده است شامل دو موضوع مهم اعم از تحلیف رئیس جمهور و بررسی سوابق کابینه ای است که توسط وی معرفی می شود.


وی افزود: پس از مراسم تحلیف که شنبه ساعت 17 در صحن علنی برگزار می شود، آقای روحانی 10 روز فرصت دارد تا کابینه خود را به مجلس معرفی کند و البته ممکن است همان روز اول معرفی بکند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود مجلس به موضوع هیئت وزیران در دولت دوازدهم فعال تر خواهد بود، بیان کرد: معرفی وزرا از حقوق رئیس جمهور است اما مجلس تصمیم گرفت با سیری که رئیس دولت افراد را معرفی بکند و ما با افراد معرفی شده مواجه باشیم، با توجه به تجربه ای که در کار با دولت یازدهم مجلس پیدا کرده بود تصمیم دیگری گرفت.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم و موضوع کارآمدی وزرا در اداره حوزه هایشان نقدها و بحث های بسیاری بود و نمایندگان مجبور بودند که رای اعتماد ندهند و رئیس جمهور هم برای وزارتخانه ها سرپرست می گذاشت و اوضاع مناسبی حاکم نبود.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه های همیشه مجلس بحث وزرای دولت ها بوده است، ابراز کرد: تصمیم گرفتیم تا فراکسیون های مختلف وارد گفتگو با رئیس جمهور بشوند و نظرات خود را در کلیات و جزئیات به رئیس جمهور پیشنهاد بدهند.

وی با بیان اینکه این تصمیم در هیئت رئیسه مجلس بحث شد و کمیته ای هم برای پیگیری این موضوع گذاشته شده است، بیان کرد: فراکسیون های مجلس در طی دوهفته گذشته جلساتی با آقای رئیس جمهور داشته اند و بعضا کلی و مصداقی نظرات خودشان را خدمت ریاست محترم جمهور گفته اند، اما طبق قانون اساسی اختیار رئیس جمهور است که وزرا را معرفی کند و وظیفه مجلس بعد از معرفی است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سعی مجلس بر این بوده است که در یک فضای گفتگوی مشترک کار را پیش ببریم، اگرچه نظام اداری ما یک نظام اداری است که به لحاظ ساختاری و منابع مالی مشکل دار است اما توانایی و عدم توانایی یک وزیر که مشکل دارد می تواند مشکلات مردم را بیشتر و کمتر بکند.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تشریح دولت در سایه که توسط وی مطرح شده بود، گفت: دولت در سایه عنوانی است که باید توسط احزاب پیگیری شود و احزاب با به کارگیری افراد نخبه اجرایی خود و اطلاعات مدیریتی خود به کمک دولت حاضر بروند اما متاسفانه به دلیل اینکه در کشورما احزاب قدرتمند نیستند اجرای آن مشکل است.

قاضی زاده در پاسخ به خبرنگار دیگری که در خصوص پروژه های اختصاصی و موارد مختص به شهر مشهد سوال پرسید، اظهار کرد: یکی از مواردی که در این دولت نمایندگان شهرهای زیارتی را با چالش روبرو کرده است ردیف بودجه زیارت می باشد که متاسفانه در این چندسال شاهد بی اهمیتی این بودجه توسط دولت بوده ایم.

وی ادامه داد: در خصوص بودجه زیارت نیز متاسفانه دولت در سال گذشته آن را نمی داد اما با پیگیری های زیاد توانستیم آن را بگیریم، پس از حذف آن نیز توسط دولت بعد از پیگیری های زیاد توانستیم آن را در برنامه ششم بیاوریم.

عضو هبئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در بحث هایی مانند قطارشهری و حاشیه شهر ها نیز کمکی به شهرهای زیارتی نکرده است، تصریح کرد: این موضوع در شهرهای زیارتی با چالش جدی مواجه شده است که علاوه بر نمایندگان مجلس صدای استانداری ها و شهرداری ها را نیز در آورده است و نمونه آن نیز منو ریل قم است.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 4 مرداد ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 4 مرداد ماه، 1396 بازدید:1918 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 دیدار دکتر قاضی زاده با خانواده شهدا در شهرستان کلات  [ پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه، 1398 ] 609 مشاهده
 ساخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد در اولویت است  [ شنبه، 25 آذر ماه، 1396 ] 1815 مشاهده
 مشهد درحال تبدیل شدن به یک شهر نمونه است  [ يكشنبه، 6 فروردين ماه، 1396 ] 1824 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب