مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

در موضوع دیوان محاسبات و شهردار مشهد سو تفاهم ایجاد شده بود/ دولت به ردیف زیارت توجه کند

در موضوع دیوان محاسبات و شهردار مشهد یک سو تفاهم ایجاد شده بود که با برگزاری جلساتی، مشکل پیگیری و حل شد.نشست خبری نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه پیش از ظهر برگزار شد. به گزارش صبح مشهد، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ارتباط با معرفی هیئت وزیران اظهار داشت: در این دوره مجلس تصمیم گرفته که برخورد فعال با این موضوع داشته باشد و قبل از اینکه رئیس جمهور افراد را معرفی کند، فراکسیون‌های مختلف وارد گفت‌و‌گو با رئیس جمهور شدند و کلی و مصداقی نظرات‌ خودشان را به رئیس جمهور ارائه دادند.


عضو هیات رئیسه مجلس افزود: با توجه به اینکه توانایی یک وزیر می‌تواند مشکلات مردم را بیشتر یا کمتر کند، وظیفه اصلی مجلس بعد از معرفی کابینه توسط رئیس جمهور شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ۱۴ حوزه کلان مشکلات جدی در کشور وجود دارد، بیان کرد: با استقرار دولت جدید، در بعضی از موارد مجلس رأسا ورود پیدا می‌کند تا علت تاخیر در بررسی بعضی از موارد را پیگیری کند، مسئله آب یکی از این موارد است که تبدیل به بحران شده و در بعضی از شهرها دچار خشکسالی شده‌ایم.

قاضی‌زاده هاشمی بیمه بازنشستگی را یکی دیگر از مشکلات برشمرد و گفت: با ورشکسته شدن صندوق‌های کوچک، مشکلاتی برای مردم در این زمینه به وجود آمده که باید سریع‌تر حل شود. امیدواریم تا تیرماه سال آینده در قالب برنامه ششم و بودجه سنواتی به یک برنامه اجرایی در این مسئله برسیم و ریل‌گذاری اجرایی آن را انجام دهیم.

وی در ادامه نشست در رابطه با فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی بیان کرد: در بعضی از موارد مجوز استفاده عمومی نمی‌توان داد و در مورد تلگرام هم مشکلات جدی داریم چرا که این شبکه‌ها برای فعالیت در ایران باید قوانین ما را بپذیرند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با ردیف بودجه حاشیه شهرهای مذهبی اظهار داشت: کار ما در دو سطح پشتیبانی و نظارت تعریف می‌شود و باید برای این مسئله منابعی اختصاص پیدا کند که توسط سازمان برنامه‌ریزی و بودجه انجام می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: در گفت‌و‌گویی که با فرمانداری مشهد و استانداری خراسان رضوی داشتیم، سرانه‌های حاشیه شهر مشهد باید اصلاح شود چرا که در زمینه فضای سبز و خدمات درمانی دچار کمبود است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای ایجاد بیمارستان در مناطق حاشیه شهر مشهد مشکل تامین زمین را داریم که قرارداد اولیه آن با وزارت بهداشت منعقد شده، چند نقطه زمین هم شناسایی و با آستان قدس هم صحبت شده است.

وی در رابطه با طرح اصلاح پول ملی گفت: حذف یک صفر خیلی ارزشمند نیست و حداقل باید ۴ صفر حذف شود و این نگرانی وجود دارد که این جابه‌جایی همراه با افزایش قیمت دلار باشد.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 4 مرداد ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 4 مرداد ماه، 1396 بازدید:2562 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 خودمختاری در صدور بخش‌نامه‌ها؛ مشکل اصلی کشور  [ پنجشنبه، 23 آبان ماه، 1398 ] 735 مشاهده
 هشدار درباره زایش شهر‌های جدید در اطراف مشهد  [ شنبه، 20 مهر ماه، 1398 ] 742 مشاهده
 مطالبات سه‌گانه از آقای معاون اول  [ شنبه، 1 ارديبهشت ماه، 1397 ] 1734 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب