مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

رسالت مجلس انقلابی احیا تفکر «ما می‌توانیم» به جای «ما نمی‌توانیم» است

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی رسالت مجلس انقلابی و جهانی را احیا تفکر «ما می توانیم» عنوان کرد و نوشت: رسالت مجلس انقلابی و جهادی احیا تفکر «ما می‌توانیم» به جای «ما نمی‌توانیم» است.


متن کامل یادداشت به شرح زیر است:

رسالت مجلس انقلابی و جهادی احیا تفکر «ما می‌توانیم» به جای «ما نمی‌توانیم» است. وادادگی، تنبلی، بی عرضگی، بی غیرتی، بی تدبیری که منجر به ناامیدی از توان فردی شود به اجتماع و کشور هم سرایت می‌کند و به تفکری تبدیل می‌شود به نام «ما نمی‌توانیم». و این تفکر سخیف و خائنانه بیش از یک قرن است که باعث تحلیل آب و خاک و منابع و منافع کشور شده است. «ما نمی‌توانیم» همان تفکر دوره قاجار و دادن آب و خاک کشور به بیگانه و بستن قرار دادهایی مثل ترکمنچای است.

ما نمی‌توانیم همان تفکر رضا پالانی است و خاندان جنایتکار او چون محمدرضای ابله و متواری، و تقی زاده‌ها، که با تفکر «ما نمی‌توانیم»، کشور را در تمام نیازهای خرد و کلان به غرب وابسته کردند و گفتند، ما اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید از غرب تبعیت و از پیشرفت‌های غرب استفاده کنیم، زندگی مدرنیست در سایه وابستگی به غرب حاصل می‌شود؛ «ما نمی‌توانیم» پیشرفت کنیم الا اینکه از غرب پیروی کنیم!

یکی از اصول انقلاب اسلامی ایران، مبارزه با همین تفکر بوده و می‌باشد، لکن با نهایت تأسف پس از انقلاب اسلامی نیز این تفکر در برخی دولت‌ها ایران تکرار و باعث خسارات به منابع ملی و منافع برای بیگانگان شده. با تفکر واداده «ما نمی‌توانیم» طی ۱۵۰ سال اخیر چه صنعت و پیشرفت و منافعی شامل کشور ما و چه منافعی از اشتعال زایی گرفته تا فروش صنایع وابسته کننده از چوب بستنی تا صنایع بزرگ عاید بیگانگان شده؟! از هر طرف محاسبه کنید جز خسارت و وابستگی و فروش شرافت و عزت ایران برای ملت، دستاوردی نداشته، هرکدام به نوعی یک پروتکل کاپیتولاسیونی و یک قرارداد ترکمنچایی برای کشور ما بوده.

تفکر «ما نمی‌توانیم»، یعنی تفکر به تاراج گذاشتن استقلال و هویت و عزت و شرافت و مالکیت کشور و جسارت به مجامع علمی و فناوری و دانشمندان و جوانان برومند و شهیدانی چون تهرانی مقدم. نباید اینگونه القا کنند که «ما نمی‌توانیم»؛ باید بگویند «من نمی‌توانم» و علم و مدیریت ندارم تا از ثروت عظیم و منابع طبیعی وانسانی کشور برای ملت خودم استفاده کنم.

«ما نمی‌توانیم» جمله‌ای فریبکارانه برای حفظ موقعیت خود در حاکمیت است و آتش جهنم در پی دارد. «من نمی‌توانم» اعتراف به بی عُرضگی است و موجبات عفو خدا و بندگان خدا را فراهم می‌سازد.

بنده به عنوان خادم کوچک ملت بزرگ ایران، این بشارت را به ملت شریف و بزرگوار، عالم پرور، دانشمند پرور و شهید پرور ایران اسلامی می‌دهم که با نجات کشور از دست کسانی که باید اعتراف کنند که «من بلد نیستم» با ترویج فرهنگ «ما می‌توانیم»، شاهد استقلال کشور در تمام امور و شکوفایی کشور با بهره‌برداری از منابع عظیم باِلقوه و خدادای به دست ملت مقاوم و شریف و با بهره‌مندی از علم و دانش جوانان عزیز خواهیم بود.

سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 8 مرداد ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 8 مرداد ماه، 1399 بازدید:289 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 مجلس یازدهم؛ انقلاب در ساختارها و تحولات اساسی  [ شنبه، 31 خرداد ماه، 1399 ] 300 مشاهده
 چرا«حل مشکلات معیشتی مردم»یک«آرمان انقلابی»است؟  [ سه شنبه، 1 فروردين ماه، 1396 ] 2050 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب