مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

3 مزیت بزرگ طرح مالیات بر خانه‌های خالی/ مسکن از حوزه کالای سرمایه‌ای خارج می‌شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که بتوانیم مالیات‌ها را درست تنظیم کنیم، مسکن از حالت کالای سرمایه‌ای خارج شده و آثار اقتصادی آن خود را نشان می‌دهد.دکترسیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی درباره آخرین وضعیت طرح دوفوریتی مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس اظهار کرد: مجلس در این طرح به دنبال عرضه خانه‌های خالی در بازار مسکن است.


وی افزود: دنبال آن هستیم مالیات‌ها در سطحی دریافت شود که مالکانی که خانه‌های خود را محبوس نگه‌داشته‌اند، وادار به عرضه مسکن به بازار شوند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع مالی هنگفتی از کشور صرف ساخت و ساز مسکن می‌شود، اما این حجم از منابع توسط گروهی محبوس شده است، تأکید کرد: حبس کردن سرمایه به شکل خانه‌های خالی سبب شده اجاره بهای مسکن به صورت غیرمنطقی افزایش پیدا کند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: عرضه این بخش از خانه‌های خالی نه تنها جریان عرضه مسکن را از رکود خارج می‌کند، بلکه سبب می‌شود تخفیف در اجاره بها نیز اتفاق بیفتد.

وی با تأکید براینکه تصویب چنین طرحی سبب می‌شود اطلاعات جامعی از وضعیت مسکن در شهرهای بزرگ پیدا کنیم، گفت: داشتن اطلاعات از وضعیت مسکن نیاز امروز کشور است برای اینکه بدانیم چه گروهی از مسکن به عنوان کالای سرمایه‌ای استفاده می‌کنند و نقدینگی خود را در بخش مسکن متمرکز کرده‌اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی شفافیت در حوزه مالیات بر دارایی‌‌ها و درآمد خانوارها را از دیگر مزایای این طرح خواند و بیان کرد: تصویب طرح مالیات بر خانه‌های خالی در چند زمینه اقتصادی شفافیت ایجاد می‌کند.قاضی‌زاده هاشمی درباره بهره‌مندی مردم از آثاری این طرح مجلس اظهار کرد: انتظار داریم مزایای این طرح در کوتاه مدت در جامعه نمایان شود.

وی اضافه کرد: معتقدم در صورتی که بتوانیم مالیات‌ها را درست تنظیم کنیم، مسکن از حالت کالای سرمایه‌ای خارج شده و آثار اقتصادی آن در کوتاه مدت خود را نشان می‌دهد و در بلند مدت نیز حوزه مسکن وضعیت بهتری پیدا می‌کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی پیش بینی خود از وضعیت طرح در صحن مجلس را اینگونه بیان کرد و گفت: برخی نکات در بخش سرمایه‌گذاری مسکن نمایندگان را نگران کرده بود، در صورتی که کمیسیون اقتصادی این نکات را اصلاح کند، بعید می‌دانم طرح در صحن مجلس با استقبال نمایندگان روبه‌رو نشود.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 12 مرداد ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 12 مرداد ماه، 1399 بازدید:278 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 روحانی توقع ندارد که برایش کف بزنیم؟!  [ دوشنبه، 24 ارديبهشت ماه، 1397 ] 1130 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب