مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

وزارت خارجه هتک حرمت قرآن و اهانت به پیامبر را در مجامع بین المللی پیگیری کند

نایب رئیس مجلس خواستار پیگیری حقوقی هتک حرمت قرآن کریم و اهانت به پیامبر اکرم(ص) توسط وزارت امور خارجه در مجامع بین المللی شد.به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پی اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در اهانت به ساحت قدسی پیامبر اکرم(ص) در فرانسه و هم‌چنین هتک حرمت قرآن کریم در کشور سوئد، طی مطلبی خواستار اقدام و پیگیری این دو مسئله در مجامع بین المللی توسط وزارت امور خارجه و در دستورکار قرار گرفتن این موضوعات در سازمان همکاری اسلامی شد.


مشروح این نوشته را در ادامه می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

یُریدونَ لِیُطفِئوا نورَ اللَّهِ بِأَفواهِهِم وَاللَّهُ مُتِمُّ نورِهِ وَلَو کَرِهَ الکافِرونَ؛ «سوره مبارکه صف آیه 8»

اقدام موهن و شرم‌آور اخیر هفته نامه  فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و همچنین هتک حرمت قرآن کریم در سوئد از سوی مسلمانان و آزادگان جهان قطعاً محکوم است و واکنش امت اسلامی را در پی خواهد داشت.

این اقدامات توسط کسانی صورت می‌گیرد که اکنون دست‌های خود را از چپاول و غارتگری کوتاه می‌بینند و عرصه علم و سیاست و فرهنگ را پس از سال‌ها استعمار و استثمار ملت‌های مسلمان به پویایی اندیشه و تمدن اسلامی باخته‌اند و سودای استیلای دوباره خود را در سر می‌پرورانند.

در اقدام موهنی که توسط هفته نامه‌ شارلی ابدو در کشور فرانسه صورت گرفت، امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه نیز با ژست «آزادی بیان» به میدان آمده و به صورت تمام قد از اقدام ضدبشری و ضداخلاقی این نشریه حمایت می‌کند.

از رئیس‌جمهور فرانسه باید این سوال را پرسید آیا دادگاه‌های فرانسه در ذیل مسئله «آزادی بیان» اجازه می‌دهند که نشریات و رسانه‌های فرانسوی در مورد موضوع «هلوکاست» فقط سوال بپرسند؟ اگر قرار نیست رئیس‌جمهور در توهین به ادیان و مذاهب مطالب نشریات کشور متبوع خود را داوری و قضاوت کند، چرا روژه گارودی فرانسوی که منکر هلوکاست شد به زندان محکوم شد و زیر شدیدترین مجازات‌های دولت متبوع فرانسه قرار گرفت؟! پس استفاده ابزاری کشورهای غربی از آزادی بیان و به بازی گرفتن واژه‌ آزادی بیان جفایی بزرگی بر انسانیت و حرّیت و آزادی است.

از سوی دیگر، اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه سند دیگری در اثبات وجود دست‌های پلید و شوم برای سازماندهی اقدامات توهین آمیز و موهن علیه مسلمانان است که باید این اقدام آنها را در تداوم هجمه‌ای فرهنگی دید که در سال‌های اخیر از سوی محافل پیدا و پنهان صهیونیسم و اجیرشدگان آنها و با چراغ سبز دولت‌های غربی صورت گرفته است.

بر همین اساس هتک حرمت به قرآن کریم در کشور سوئد را باید قطعه دیگری از پازل همان محافل پیدا و پنهان صهیونیست و صحنه‌گردانی کشورهای غربی دانست. اقدامی که در سوئد رخ داده تحت تاثیر القائات اسلام‌ستیزانی است که تحت عنوان آزادی بیان، نسبت به دین اسلام و مهاجرانی که از خشونت‌های دست پروردگان غربی‌ها از جمله داعش به اروپا پناه آورده‌اند، نفرت‌پراکنی می‌کنند.

دشمنان امت اسلامی و در راس آن‌ها رژیم صهیونیستی، آمریکا و دیگر حامیان استکبار جهانی غرب متوحش برای مقابله با استقبال جهانیان از اسلام ناب محمدی (ص) و ممانعت از استقبال جوانان کشور‌های اروپایی به دین مبین اسلام با وقیحانه‌ترین حالت به مقابله با این رویکرد برآمده‌اند و در کشور‌های غربی که برای آزادی‌های مسلم شهروندان خود کمترین ارزشی را قائل نیستند با سوءاستفاده از لفظ آزادی بیان، افرادی که فطرت‌شان مسخ شده است را به اهانت به مقدسات اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه وآله وسلم) تشویق می‌کنند.

توهین به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص) و قرآن کریم که با هدف اسلام‌ستیزی و تقویت پروژه اسلام‌هراسی و تفرقه‌افکنی میان مسلمانان و معرفی چهره نازیبا از دین مبین اسلام و نبی مکرم آن تکرار شده و احساسات و عواطف تمامی مسلمانان، موحدان و آزادی‌خواهان را جریحه‌دار کرد، گواهی دیگر بر دروغین بودن شعار تکراری حقوق بشر و احترام به ادیان و تمدن‌ها توسط غرب است.

بنابراین در چنین شرایطی که دست رژیم صهیونیستی، آمریکای جنایتکار و دولت‌های غربی به وضوح عیان شده است. وزارت امور خارجه کشور نباید صرفاً به موضع‌گیری توسط سخنگوی دستگاه خود اکتفا کند و مقابله با این اقدامات موهن را از سوی مجامع بین المللی و حقوق بشری پیگیری نماید و نتایج آن را به مردم عزیز ایران اسلامی گزارش دهد.

علاوه بر این، دستگاه دیپلماسی کشور علاوه بر اینکه این موضوع را به صورت حقوقی در مجامع بین المللی پیگیری می‌کند باید تلاش کند تا هر چه زودتر این موضوع در دستورکار سازمان همکاری اسلامی قرار گیرد تا بار دیگر شاهد اینگونه اقدامات موهن و توهین‌های آشکار نباشیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 16 شهريور ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 16 شهريور ماه، 1399 بازدید:109 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 اصلاح‌طلبان جهانگیری را دو قدم عقب‌تر آوردند  [ چهارشنبه، 3 خرداد ماه، 1396 ] 1382 مشاهده
 رویکرد انقلابی باید در کشور مورد توجه جدی قرار بگیرد  [ چهارشنبه، 26 تير ماه، 1398 ] 533 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب