مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

نظام دیوانسالاری کشور اختیارات مدیران محیطی را محدود می‌کند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نظام دیوانسالاری کشور، اختیارات مدیران محیطی و میانی را محدود می‌کند که این مسئله و آسیب‌های ناشی از آن نیازمند اصلاح و تحول است.

به گزارش خبرگزاری فارس از داراب، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی طی سفر به داراب در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور جمعی از مدیران، فرماندار ویژه و نماینده داراب و زرین‌دشت تشکیل شد، اظهار داشت: نظام اداری موجود اختیارات مدیران محیطی را کم کرده و اجازه نمی‌دهد آنها در حیطه وظائفی که قانون برای آنها تعیین کرده، عمل کنند.


وی با انتقاد از اینکه نظام اداری ما اختیار را از مدیران محیطی و میانی گرفته و این یک نقطه ضعف است که باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد، افزود: بیشترین اختیار باید در دست یک بخشدار باشد و بیشترین میزان امکان اقدام را یک فرماندار داشته باشد که این چنین نیست و مدیران میانی هیچ کاری را با اختیار تام نمی‌توانند انجام دهند.

قاضی زاده با بیان اینکه ما در مجلس وظائف معینی داریم و دولتمردان نیز وظائف تعریف شده‌ای دارند، تصریح کرد: عادت ناشایستی که باب شده این است که برخی از مسئولان وقتی در جلسه‌ای به سخنرانی می‌پردازند به جای اینکه پاسخگو باشند، از جایگاه مردم به سئوال و پرسش می‌پردازند.

نائب رئیس مجلس ادامه داد: چارچوب کار نمایندگان در محدوده قانونگذاری و نظارت مشخص است اما گاه مشاهده شده که آنها راجع به وظائف دولت قول می‌دهند از سوی دیگر مسئولان دولتی به جای اینکه نگران مسائل داخلی نظام اجرایی باشند، وقایع مجلس را رصد و ارزیابی می‌کنند که این فرهنگ صحیحی نیست.

 وی با تاکید بر صراحت بیان در ارائه قول و وعده‌های مسئولان، اظهار کرد: شایسته است مسئولان در قبال مشکلات و مسائل موجود با قاطعیت برخورد کرده و به وعده‌های واهی بسنده نکنند بلکه وجوب اجرایی و شرایط موجود را در مرحله اجرا در نظر بگیرند.

 قاضی زاده بیان کرد: تعدادی از مسائلی که نماینده داراب مطرح کرد، مزمن هستند و حداقل یک دهه از تعهد اجرای آنها می‌گذرد بنابراین یا از اساس نظام اجرایی که این تصمیمات را اتخاذ کرده دچار اشتباه شده یا اگر وعده قطعی با امکان‌سنجی همراه بوده، سیستم اجرایی باید نسبت به آن مصوبات متعهد باشد.

 نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استاندار، فرماندار یا بخشدار مطابق قانون، اختیارات و وظائفی دارد که باید مطابق آن عمل کند، گفت: مصوبات دولت مانند قوانین مجلس لزوم اجرایی دارد و مجلس و دولت باید در این زمینه تعامل مناسبی داشته باشند.

 وی با اشاره به رشادت رزمندگان دارابی در دفاع مقدس اظهار داشت: شهرستان داراب ۵۵۰ شهید به انقلاب تقدیم کرده و از این خطه ، چهره‌های برجسته‌ای در انقلاب و نهضت حضور موثر داشتند بنابراین مردم این شهرستان لایق خدمات بهتر و ارزشمندتری هستند.

به گزارش فارس؛ حضور در همایش تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس و گلزار شهدا، بازدید از فرودگاه، پتروشیمی و... از دیگر برنامه‌های سفر نائب رئیس مجلس به شهرستان داراب بود.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 6 مهر ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 6 مهر ماه، 1399 بازدید:101 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 تعداد زیادی کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل در کشور وجود دارد  [ چهارشنبه، 16 فروردين ماه، 1396 ] 1239 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب