مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

سهم ۱۲۰۰ میلیاردی دولت از اقتصاد مشهد

قاضی زاده از سهم سالانه هزار و دویست میلیارد ریالی دولت از اقتصاد مشهد خبر داد.به گزارش خبرگزاری آریا از روابط عمومی معاونت استان های صدا و سیما، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم کلات استان خراسان رضوی در برنامه تلویزیونی سروستان با بیان ظرفیت‌ها و چالش های اقتصادی آن استان گفت: دولت سالانه هزار و دویست میلیارد ریال از اقتصاد مشهد درآمد دارد، اما فقط سیصد میلیون تومان به مشهد بر می گردد.


وی افزود: اقتصاد کشور در دوران نه چندان دور وابسته به کشاورزی بود و کشاورزان سهم عمده ای از اقتصاد کشور داشتند اما یکسری تغییرات باعث شده که امروز دیگر ما در کشاورزی استقلال نداشته نباشیم. امروز جمعیت روستایی کشور بیست درصد شده و افراد بسیاری مهاجرت کرده اند. در منطقه کلات از جاذبه های گردشگری، فرصت های شغلی، معدن و بسیاری دیگر برخورداریم اما سرشماری سه دوره گذشته نشان می دهد، از جمعیت این منطقه با وجود این قابلیت¬ها کاسته شده است.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: نه تنها تغییر اقلیمی، که برنامه های غلط هم باعث این امر شد. عوامل اقتصادی، فرهنگی، تغییرات سبک زندگی و رسانه ها همه در بروز این تغییرات سهم داشتند. اصلاحات ارضی که توسط آمریکا کلید خورد و مبنای آن زندگی واحد کوچک درکنار بزرگ بود، باعث شد کشاورزان رفته رفته با زندگی شهری آشنا بشوند و مهاجرت کنند و طبیعتاً نیاز شهری داشته باشند.

نماینده مردم کلات گفت: یک نگاه جامع و استراتژیک برای اداره و مدیریت شرق کشور و مشهد وجود ندارد. خراسان می تواند اداره کننده کل کشور به لحاظ اقتصادی باشد. ارتباط بین المللی از راه ابریشم، قطب جهانی زعفران، نقاط گردشگری و غیره، این را اقتصاد را تامین می کند. منتهی این امکانات در راستای کارکرد ملی نگاه نمی شود؛ بلکه به عنوان جیب دولت آن را می شناسند.

این استاد دانشگاه گفت: یکی از اصلی ترین مسایل این است که ما مثل سایر کلان شهرها همه امکانات و تسهیلات را در قلب استان خراسان رضوی انباشته کردیم و امکانات را در روستاها نبردیم. در نتیجه امکانات به تساوی تقسیم نشده است. باید ظرفیت منطقه ها را شناسایی کرده و برای آن برنامه ریزی کنیم. خراسان رضوی ظرفیت زیارتی دارد، نیشابور سابقه فرهنگ و ادب دارد، برنامه ریزی درست بر روی ظرفیت¬ها عامل پیشرفت خواهد بود.

در ادامه حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد با اشاره به اصل توکل همیشگی کشاورزان و روستائیان به خدا درکار و فعالیت اظهار داشت: ما به عنوان مسئول وظیفه داریم امکانات و شرایط را برای فعالیت هرچه بیشتر روستاییان فراهم کنیم اما تغییرات اقلیمی از یک سو و سوءمدیریت از طرف دیگر باعث شده امروز کشاورزان و روستاییان آن هم در خراسان رضوی، زندگی خوبی نداشته باشند. امروز ما شاهد مهاجرت قشر بزرگی از روستاییان نه تنها در مشهد مقدس که در تمامی کشور هستیم. بسیاری از آنها به امید کار و درآمد بیشتر به شهر و کلانشهرها می آیند.

پژمانفر با تاکید بر بُعد فرهنگی مشهد مقدس و معرفی شدن آن به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از سوی یونسکو گفت: ظرفیت انسانی، تاریخی، فرهنگی و مذهبی مشهد نشان می¬دهد که مردم آن و حتی کل کشور وضعیت مطلوب می خواهند. مشهد به لحاظ مساحت و جمعیت کشور هشت درصد ایران را تشکیل می دهد. اما سهمش از اعتبارات 6 درصد است.

وی گفت: نگاه فرهنگی حاکمیت در دو بعد ترسیم می¬شود؛ یکی تامین زیرساخت ها و ایجاد رفاه و آسایش و دوم تامین آرامش و معنویت. انسان درکنار آسایش، آرامش هم می خواهد. آرامش معنوی مردم ایران زیارت مشهد مقدس است لذا باید به این ظرفیت توجه شود.

پژمانفر در ادامه با انتقاد از سیاست ها فرهنگی گفت: امکانی که مشهد 2017 می توانست در اختیار ما بگذارد، معرفی کردن این شهر بود. اما به غیر از یک سربرگ و مهر مشهد 2017 و نسب چند بنر اتفاق دیگری نیفتاد و این فرصت از دست رفت.

گفتنی است برنامه «سروستان» هرهفته سه شنبه ها با اجرای ناصر خیرخواه و حضور نمایندگان و مسئولان یکی از استان ها از شبکه «شما» ساعت 22:00 پخش می¬شود.


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 12 مرداد ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 12 مرداد ماه، 1396 بازدید:2228 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 مشهد ۲۰۱۷ فرصتی ترویجی برای میراث‌داران فرهنگ رضوی است  [ چهارشنبه، 18 اسفند ماه، 1395 ] 1641 مشاهده
 بازدید از بازارچه مشاغل خانگی ویژه بانوان طلاب  [ جمعه، 22 آذر ماه، 1398 ] 626 مشاهده
 بازدید دکتر قاضی زاده هاشمی از بیمارستان شهرستان کلات  [ پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه، 1398 ] 1049 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب