نایب رییس اول مجلس و عضو کمیسیون بهداشت و درمان با نامطلوب خواندن واردات واکسن کرونا به کشور، اظهار کرد: وضعیت تولید واکسن در دنیا بغرنج است و خیلی از شرکت‌های طرف قرارداد با وزارت بهداشت به وظایف خود در تولید و واردات واکسن عمل نکردند.


سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در خصوص واردات واکسن کرونا، اظهار کرد: بعضی از هموطنان برای تزریق واکسن به خارج از کشور سفر می‌کردند؛ لذا ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفت که خط واردات واکسن توسط بخش خصوصی را راه اندازی کند تا مردم به جای اینکه به خارج از کشور بروند، در بعضی از بیمارستان‌های خصوصی واکسینه آنها با پرداخت هزینه انجام شود.

او درادامه افزود: وضعیت تولید واکسن در دنیا پیچیده است که فرایند تهیه واکسن را با مشکلاتی مواجه می‌کند و از سوی دیگر بسیاری از شرکت‌های طرف قرارداد با وزارت بهداشت، به وظایف خود در واردات واکسن عمل نکردند.

قاضی زاده هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس آنچه که وزیر بهداشت گزارش داد تا الان این موضوع خیلی موفقیت آمیز نبوده است. اما در کنار خرید واکسن، دولت به دنبال این است که از طریق بخش خصوصی خرید انجام شود تا در مقابل دریافت پول واکسیناسیون صورت بگیرد.