دکتر قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه وزارت خانواده تشکیل می دهم و اولویتم آموزش پرورش است، گفت: دولت من برای کادرسازی بین نسلی برنامه دارد و به جز دو وزارتخانه، تمام وزارتخانه‌ها را به جوانان اختصاص خواهم داد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در سومین نشست جریان گام دوم انقلاب با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: علت دشمنی ها با انقلاب اسلامی فرهنگ حاکم بر انقلاب است. مردم در ابتدای انقلاب، گفتمان امام خمینی (ره) را پذیرفتند و دیگر گفتمان ها را کنار زدند. 
وی با بیان اینکه جریان جوان انقلابی از همان ابتدای انقلاب در نهادهای انقلابی به یاری مردم شتافتند، تصریح کرد: بعدها نهادهای انقلابی به جز سپاه و بسیج حذف شدند و اکنون هم بار بسیاری از کارها را روی دوش این نهادها انداخته ایم.
این فعال اصولگرا تصریح کرد: دشمن با یک برنامه درازمدت برنامه استحاله انقلاب را با تغییر سبک زندگی مردم به سمت مصرف گرایی دنبال و در نخبگان و مدیران، نسبت به آرمان‌های انقلاب حساسیت زدایی و  فشار تدریجی سنگین و اقتصادی را به مردم تحمیل کردند. 
قاضی زاده هاشمی، هدف برنامه گام دوم انقلاب را تغییر عنوان کرد و افزود: رییس جمهوری بعدی، مجری تحقق گام دوم انقلاب است و باید در تغییر ریل انقلاب به سمت درست موثر باشد. هدف گام دوم زمینه سازی ظهور با ایجاد یک جامعه متعالی است. 
وی خاطرنشان کرد: جوان ها مخاطب گام دوم هستند زیرا آنها آرمان خواه، نوگرا، تحول خواه و دنبال تغییر و اصلاح هستند و شجاعت پرداخت هزینه آن را دارند. پوست اندازی کافی نیست و نیازمند دگردیسی هستیم. 
این داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری، مدل «دولت مردم» را برنامه دولت خود مطرح کرد و گفت: شفافیت، رقابت، پاسخ گویی و عدالت از ویژگی های این دولت هستند اما تحقق آن حداقل ۲ دهه زمان می برد و به نحوی برنامه ریزی می شود که هر دولت بخشی از این پروژه را تحقق کند. 
قاضی زاده هاشمی، حل مسایل اضطراری مردم مثل کرونا و معیشت را برای تقویت سرمایه اجتماعی نظام، اولین هدف برنامه «دولت مردم» عنوان کرد و افزود: ریز برنامه های اجرایی را در این مدل طراحی کرده ایم و هدف ما خلق قدرت برای کشور است تا جمهوری اسلامی را به یکی از  پنج قدرت برتر جهان تبدیل کنیم.
وی، تغییر معادلات جهانی را به نفع ایران ارزیابی کرد و گفت: به لحاظ فرهنگی قدرتی جهانی هستیم و باید در حوزه های اقتصادی و دیگر حوزه ها هم باید از یک قدرت منطقه‌ای به یک قدرت جهانی تبدیل شویم.
این فعال سیاسی با بیان اینکه ما ساختارهای فسادزا داریم، گفت: ساختار بودجه ما استضعاف گر است و باعث شکاف طبقاتی می شود و نیازمند پارادایم شیفت برای حل این مسایل هستیم. اختیارات مدیرانی که در کف هرم اداری کشور هستند کم است و همین باعث نارضایتی مردم از مدیران راس هرم می شود و باید اختیارات مدیران محلی به جز در موارد امنیتی افزایش یابد. 

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص مسایل فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: باید مشخص باشد فرمانده فرهنگ کشور کیست. نهادهای مدنی معتبر باید تقویت، متشکل، هدف گزاری و مدیریت شوند.  وزیر آموزش و پرورش و وزیر ارشاد مهمترین وزیران کابینه من خواهند بود زیرا آنها وزیران آینده هستند و در تربیت نیروی انسانی آینده کشور دخیل هستند. 
وی گفت: براساس یک پژوهش، 65 درصد خانوارهای ایرانی خواهان بیش از سه فرزند هستند و بیش از 95 درصد آنها خواهان ازدواج هستند اما مشکلات ساختاری مانع تحقق این مسایل است. برای نیازهای طبیعی مردم باید برنامه ریزی کنیم و تحقق این موضوع بیش از همه نیازمند تحول در آموزش و پرورش و دیگر وزارتخانه‌های مرتبط با نسل جوان است تا آنها را زودتر آماده ورود به زندگی کند. 
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیازمند یک جنبش  نخبگانی برای تحول هستیم، افزود: وزارت خانواده تشکیل خواهم داد و یک صندوق مالی نیازهای پایه تمام شهروندان مثل ازدواج و فرزندآوری را پیگیری خواهد کرد و امکانات بودجه به جای اینکه به فرد داده شود به خانواده داده خواهد شد. 

قاضی زاده هاشمی، مبارزه عملی با فساد را بخشی از کارنامه خود در دوران نمایندگی ارزیابی کرد و گفت: با هیاهو برای مبارزه با فساد موافق نیستم بلکه معتقدم باید برای اصلاح ساختارها اقدام کرد. 

وی در خصوص سیاست خارجی نیز افزود: توسعه روابط با همسایگان و تقویت نگاه به شرق باید در دستور کار قرار گیرد. مذاکره با غرب تابع تصمیم نظام است و خطوط قرمز برجام باید رعایت شود. خودم را به تصمیم شورای ایتلاف گره نمی زنم و هر کس وارد انتخابات شده باید بر اساس حجت شرعی باشد. 

داوطلب نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بحث تعارض منافع در آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید حل شود زیرا مدرسه داری برخی از مدیران این حوزه ها عامل خیلی از مشکلات است. 
قاضی زاده هاشمی در مورد بهبود وضعیت زنان شاغل نیز گفت: باید بین شأن همسرداری و مادری و کار زنان هماهنگی ایجاد شود و زمینه های حضور فعال زنان در جامعه فراهم شود. 
وی تصریح کرد: هیات رییسه مجلس در سال های اخیر نگاه ها متفاوت بود. در بورس چون اختلاف نظر بود نتوانستم در مجلس کار را پیش ببرم و مجبور شدم به قوه قضاییه ارجاع دهم. 

این فعال اصولگرا با اشاره به این موضوع که با همین میزان درآمد ارزی می توان کشور را از نظر مالی اداره کرد، گفت: دوران مدیریت کاریزماتیک تمام شده است و دولت من برای کادرسازی بین نسلی برنامه دارد. به جز دو وزارتخانه، تمام وزارتخانه‌ها را به جوانان اختصاص خواهم داد.