نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه تمدن‎های مادی و غیرالهی محکوم به نابودی و فروپاشی هستند گفت: آمریکا اولین ابرقدرت جهان نیست و پیش از ایالات متحده نیز سایر ابرقدرت‌ها نیز همین مسیر زوال را طی کرده‌اند.


سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، شامگاه سه شنبه در سلسله سخنرانی های جشن های دهه فجر در مسجد چهارمردان قم، ۲۲ بهمن را یکی از ایام الله دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران، تنها یک انقلاب مردمی برای تغییر نظام سیاسی و سبک نظام سیاسی کشور، یک انقلاب استقلال طلبانه برای رفع استعمار و یا انقلابی برای آزاد کردن مردم از دست استبداد ها به تنهایی نبود بلکه انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها نیز در همین ماهیت دینی این انقلاب است گفت: انقلاب های زیادی برای استقلال طلبی، رفع استکبار داخلی و همچنین مبارزه با استبداد و استعمار خارجی در طول تاریخ در کشورهای مختلف رقم خورده است ولی وقوع انقلاب با عنصر دین و احیای آن در روابط بشر مختص انقلاب اسلامی است.

قاضی زاده هاشمی، با بیان اینکه هیچ یک از انقلاب های رخ داده در دنیا، با چنین حجمی از دشمنی هایی که انقلاب اسلامی ایران با آن مواجه است، مواجه نبوده است گفت: تمام ابرقدرت های شرق و غرب برای جلوگیری از پیروزی انقلاب هم دست بودند و پس از پیروزی انقلاب نیز همچنان تمام عناصر استکباری برای به زانو درآوردن انقلاب از تمام ظرفیت های خود استفاده کرده و می کنند.

وی با بیان اینکه تمام تلاش مستکبران عالم جلوگیری از رسیدن صدای انقلاب به گوش جهانیان است، گفت: مطالعات انجام شده در موسسه های آینده پژوهشی غربی، افول آمریکا و حضور کشورهای مسلمان در میان کشورهای صاحب قدرت پیش بینی شده است که برای جلوگیری از تحقق این پیش بینی، طرح خاورمیانه جدید در دستور کار آمریکا قرار گرفت.

قاضی زاده هاشمی، به راه انداختن جنگ های مذهبی و ایجاد داعش در منطقه را در راستای تضعیف کشورهای اسلامی دانست و افزود: نقشه حساب شده آمریکایی ها برای تجزیه کشورهای منطقه با حضور مقتدرانه ایران اسلامی خنثی شد و این موجب عصبانیت آنها از ایران شده است.

وی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی معجزه مکتب امام خمینی(ره) است گفت: هیچ مکتبی در عالم وجود ندارد که چنین آدم هایی تربیت کند که هر کدام خود به تنهایی یک جهان باشد.

کارشکنی خارجی برای خرید واکسن، اوج دشمنی با ملت ایران است

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به کارشکنی های انجام شده برای جلوگیری از خرید واکسن توسط جمهوری اسلامی گفت: ایران به دنبال تامین واکسن از کشورهایی مانند کره جنوبی، هند و اندوزی بود ولی آنها حاضر به کمک به ایران برای تامین واکسن نشدند.

وی افزود: در موضوع خرید واکسن کرونا دشمنی مستکبران عالم با جمهوری اسلامی و کارشکنی آنها برای خرید واکسن به روشنی خود را نشان داد.

قاضی زاده ادامه داد: این دشمنی آنها با ملت ایران به حدی است که در عرصه اقتصاد جهانی، حتی اجازه جا به جایی ۳۰ میلیون دلار برای تامین واکسن حتی برای ۱۰ درصد مردم ایران نیز ندادند و جلوی آن را گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه همه تمدن های مادی و غیرالهی محکوم به نابودی و فروپاشی هستند گفت: آمریکا اولین ابرقدرت جهان نیست و پیش از ایالات متحده نیز سایر ابرقدرت ها نیز همین مسیر زوال را طی کرده اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نارضایتی عامل مهم تمام انقلاب ها در دنیاست و عدم توانایی نظام حاکم در پاسخ به این مطالبات منجر به انقلاب می شود ولی انقلاب اسلامی منشاء اقتصادی ندارد بلکه منشاء انقلاب اسلامی فرهنگی و دینی بوده است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه ۴۰ هزار مستشار خارجی پیش از انقلاب در کشور وجود داشت، ادامه داد: در حالی که مردم در فقر بودند، شاه در حال تدارک جشن های پرهزینه دو هزار و پانصد ساله شاهنشاهی بود.

نیاز به اصلاح در روش اداره کشور هستیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی، دولت و همه مسئولان کشور وظیفه رسیدگی به وضعیت معیشت  و گره گشایی از مشکلات اقتصادی مردم را دارند.

وی اظهار داشت: مسئولان در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت سنگینی دارند چرا که انحراف و یا کم کاری آنها علاوه بر بی اعتمادی به نظام، موجب بی اعتمادی مردم به دین نیز می شود.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه مردم در انتخاب خود باید مراقب باشند که چه کسی را انتخاب می کنند، ادامه داد: نظام اسلامی توسط امام و پشتیبانی مردم، برای تحقق آرمان های ائمه اطهار(ع) شکل گرفته است و در این مسیر بیش از ۴۰ ساله خود تجربه های گران سنگی را کسب کرده است.

وی با اشاره به گذشت دو سال از بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب گفت: این بیانیه به دنبال تشکیل جامعه مهدوی که همان آرمان انقلاب اسلامی است، بوده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخشی از مسیری که رفته ایم نیاز به اصلاح دارد گفت: لازمه اصلاح این مسیر، ایجاد اصلاح در روش اداره کشور است و در این راه باید بستر برای حضور و نقش افرینی مردم را فراهم کرد.

وی بیان داشت: هر جا انقلاب نیاز به حضور و نقش آفرینی مردم داشت، مردم در عرصه حضور یافت و هر جا که مردم را از عرصه خارج کردیم، آنجا شکست خوردیم و اگر امروز با مشکلات عدیده در وضعیت اقتصادی مواجه هستیم به دلیل خارج کردن مردم از اقتصاد است.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: عمل به رهنودهای رهبر معظم انقلاب رمز پیروزی و خنثب کردن توطئه های دشمن و پیمودن راه سعادت و پیشرفت است.