نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مشکلات زیادی دارند و از مسئولان می خواهند در زندگی شخصی، تفکر و در نحوه اداره کشور به اصول ابتدایی حکمرانی خوب که مردم د‌اری، توجه به مستضعفان و برقراری عدالت پایه‌ های آن است، توجه کنید.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رفسنجان دکتر امیرحسین‌ قاضی زاده هاشمیپنجشنبه شب (۲۳بهمن) در جمع نمازگزاران‌ مسجد امام‌ شهر رفسنجان ضمن تبریک به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: رفسنجان قبل از انقلاب پایگاه و کانون انقلابیون بود؛ رفسنجانی ها نقش پررنگی در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس داشتند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بیش از ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد و تجارب گسترده ای کسب کردیم، منشأ انقلاب به مکتب و مذهب ما و مکتب امام حسین (ع) بر می گردد و این انقلاب به گفتمان‌ جامعه تبدیل شد و پیر و جوان، زن و مرد، شهری و روستایی، کاسب و کارگر و تمامی اقشار به انقلاب پیوسته بودند به عبارتی انقلاب یعنی همین، یعنی حرکت اجتماعی فراگیر که به سال های ۵۶ و ۵۷ مربوط است و عده ای مبلغین‌ گفتمان انقلاب بودند و عده ای مانند شهید مطهری و شهید مفتح برای نخبگان‌ گفتمان انقلاب داشتند، عده ای مانند شهید مدنی و شهید دستغیب برای عموم مردم گفتمان انقلاب داشتند‌.

وی اضافه کرد: همزمان با این حرکت انقلابی بر اساس همان نیازهای مادی انسان، گروه های مختلفی بودند که در دهه ۴۰، ۵۰ شمسی جریان های کمونیستی را تقویت کرده بودند، جنگ جهانی دوم به پایان رسیده بود، اتحاد جماهیر شوروی در اوج قدرت بود و دار و دسته  زیادی هم در ایران داشتند و تقریباً دانشگاه ها در حوزه‌ دانشجویی در تسخیر جریانات چپ بود و تمام شعارهای آن‌ ها حول محور  اقتصادی-معیشتی یا عدالت خواهی‌ بود.

دکتر قاضی زاده بیان کرد: بعضی که مسلمان هم بودند و تفکرات چپ داشتند مجبور بودند مارکسیسم و اسلام را در هم ادغام کنند برای اینکه می خواستند خود را به مردم بقبولانند امّا مردم نپذیرفتند و این به خاطر ماهیت مسلمان بودن مردم بود در حالی که کشور مسلمان همسایه ما عراق، این شعارها را پذیرفته بودند و حزب بعث تشکیل شد این حزب کاملاً مارکسیست‌ بود و شعارها در برخی‌ کشورهای مسلمان جواب داد.

وی ادامه داد: آن زمان توسعه قومیت گرایی عرب با چاشنی کمونیست بود، اتفاقاتی که در مصر، لیبی و سوریه افتاد؛ انقلاب ما کمی پس از این تحولات بود، امّا مردم‌ ما از این ها نپذیرفتند و این‌ ها خود را در صفوف‌ انقلاب جا زدند و با انقلاب اسلامی همراه شدند.

قاضی زاده ادامه داد: یک گروه از این افراد لیبرال مسلک هایی بودند که اعتقاد داشتند دوره شاهنشاهی‌ به پایان رسیده است و دنبال یک دموکراسی غربی بودند و می گفتند سلطنت جمع آوری شود و در گفتگوهایی که با امام داشتند اذعان داشتند سلطنت یک موضوع ظاهری باشد و یک سلطنت مشروطه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: گروهی هم خود را در سطح انقلابیون جا زدند و شعارهای تند پ عدالتخواهی و معیشتی سر دادند‌ امّا مردم این‌ ها را هم نپذیرفتند و نقطه آغاز پیروزی انقلاب اسلامی‌ در ۲۲ بهمن بود و ۲ سال طول کشید‌ تا ملت ایران‌ این جریان های انحرافی مانند فدائیان خلق و جریان مارکسیستی را از دامن انقلاب بزداید.

دکتر قاضی زاده با بیان اینکه مردم  بعد از این موضوع با جنگ تحمیلی ۸ ساله دفاع مقدس روبرو شدند؛ خاطرنشان کرد: مردم استان کرمان‌ در این‌ جنگ بسیار خوش درخشیدند و شخصیت حاج قاسم در رأس آن‌ بود؛ لذا مردم پای انقلاب ایستادند.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۳۲ که آمریکایی ها علیه ملت ایران کودتا کردند، در کنسرسیومی با‌  انگلیسی ها تشکیل شد و قرار گذاشتند که ۴۰ درصد منابع ایران را انگلیس تصاحب شود و ۴۰ درصد  هم آمریکا می بُرد و تنها ۲۰ درصد منابع ایران در اختیار شاهنشاه قرار می گرفت و این ۲۰ درصد منابع و ذخایر هم صرف جشن‌ های ۲۵۰۰ ساله و دربار می شد،  این‌ قصه‌ در تاریخ، از سال ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۷ آمده است و مردم و جوانان‌ ایران با آن همه فشار اقتصادی و با اینکه در تنگنای معیشتی و فقدان قشر تحصیل کرده و فنون نظامی قرار داشتند به میدان آمدند و مسائل را حل و فصل کردند و جنگ تمام‌ شد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: چیزی که زیر پوست جامعه ذره ذره اتفاق افتاد تلاش‌ نرم‌ دشمنان انقلاب بود برای اینکه این پشتوانه مردمی را که موجب پیروزی انقلاب و باعث خواری تمامی کشورهایی شد را بگیرد  و ۴۳ کشور در جریان جنگ ایران و عراق به جنگ با‌ ایران‌ متحد شده بودند و از حدود ۳۰ کشور در این جنگ ما اسیر داشتیم، جنگ  ایران فقط با صدام‌ و بعثی‌ ها نبود! چه شد که این تلاش نرم با یکسری تحولات درونی همراه شد؟ بعضی ها زمزمه می کنند که آیا مسیری که انتخاب کرده و جلو آمدیم‌ درست است یا اشتباه، مردم اعتقادشان به انقلاب باقیمانده یا باقی نمانده است، وضعیت دینی و مذهبی مردم چگونه است و دیگر زمزمه ها و گفته هایی که در فضای مجازی و رسانه ها و مردم بیان می شود.

وی به این سوالات چنین پاسخ داد: مردم مشکلات زیادی دارند و ناراضی هستند، از نظرسنجی ها می بینیم که اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب و دستگاه های اجرایی کم است و میزان امید مردم در این نظر سنجی ها کاهش پیدا کرده است؛ امّا این به این‌ معناست که مردم انقلاب را دوست ندارند و پشیمان شدند؟! 

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: دشمن سال قبل یکی از فرماندهان ارشد در جبهه مقاومت را به شهادت رساند؛ دشمن می گوید مسئله ما با ایران فقط هسته ای نیست بلکه تحرکات منطقه ای ایران است لذا اولین جایی که‌ تحلیل کردند سپاه قدس و شخص حاج قاسم بود و گفتند با شخص حاج‌ قاسم مشکل داریم؛ ملت ایران منطق شیطانی ترامپ را مبنی بر "نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران" که این شعار را فتنه ‌گران در سال 88 سر می دادند را نپذیرفتند.

وی تصریح کرد: دشمن به مردم کشورهای سوریه و عراق القا می‌کرد‌ که از دخالت ‌های ایران خسته شده است زیرا  نیروهای حاج ‌قاسم در عراق و سوریه حضور داشتند و در قالب مدافع‌ مظلومان عملیات می‌کردند؛ نه ‌تنها ملت ایران که مردم جهان برای حاج ‌قاسم مراسم بادبود باشکوه برگزار کردند و حتی کشورهای غیر مسلمان از شهادت سردار سلیمانی اندوهگین شدند و در کشور غیر مسلمان هند در بیش از ۷۰۰ شهر تشییع نمادین برای حاج ‌قاسم سلیمانی برگزار کردند و یاد او را گرامی داشتند.

نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ملت ایران و ملت های منطقه نشان دادند که حرف آمریکا اشتباه و نادرست است و آرمان انقلاب اسلامی در بین ملت ایران و منطقه زنده و مقدس است؛ شاهد این هستیم که از یک سال گذشته مزار شهید حاج ‌قاسم سلیمانی زیارتگاه عاشقان و دلدادگان نه تنها از سراسر کشور که از خارج کشور شده است و روستای قنات‌ ملک رابُر زیارتگاه شده و قلب ملت ایران با اسلام و آرمان ‌های دینی و انقلابی ‌اش است چهل سال زنده است و این انقلاب جهانی شده است.

وی اضافه کرد: ایران نقطه آغاز انقلاب اسلامی است همانگونه که نقطه آغاز اسلام در مکه بود، علاوه بر شیعیان، مسیحیان هم به انقلاب پیوسته اند پس مردم اگر اسلام و انقلاب را دوست دارند، از چه چیزی ناراحت هستند؟ مردم ایران از ما مسئولان ناراحت هستند و  احساس می‌ کنند ما به آنها خیانت کردیم.

قاضی زاده تصریح کرد: مردم می ‌گویند "اگر بیش از ما پایبند به اصول دینی و انقلابی نیستید حداقل به اندازه ما باشید" آن ها می گویند در زندگی شخصی، در تفکر و نحوه اداره کشور به اصول ابتدایی حکمرانی خوب که مردم د‌اری، توجه به مستضعفان و برقراری عدالت پایه‌ های آن است، توجه کنید.

وی افزود: مردم می گویند اگر به این ها پایبند نیستید به قول‌ هایی که در دوره انتخابات داده اید پایبند باشید؛ مردم  را چیزی آزار می دهد که می ‌بینند مسئول کشوری به آن چیزی که امام به او تحویل داده پایبند نیست؛ به وظایف یک دولت خوب عمل نمی کند، به شعارهای انتخاباتی اش عمل نمی کند این موضوعات مردم را آزار می‌ دهد و این موضوع که ما در بستر جامعه می ‌بنییم یک نوع فریاد ملت ایران است که باید به اهداف و آرمان ‌های انقلاب برگردیم.

نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام هر حرفی که بر زبان جاری می کرد به پشتوانه مردم بود امام و امت امام یکی هستند و درآمیخته بودند؛ امام چون نظام اداری کشور را قبول نداشت زیرا انقلاب را به ناکجا آباد می ‌بُرد نهادهای انقلابی شامل جهاد سازندگی، کمیته انقلاب، کمیته، سپاه و بسیج و دیگر نهادها را ایجاد کرد.

وی گفت: مردم به ما می ‌گویند شما چطور می‌ توانید یک نفر را روی هوا دستگیر کنید و روی زمین بیاورید اما با یک فاسد به ‌درستی نمی‌ توانید برخورد کنید! این به ‌خاطر نظام اداری است که روی دست ما مانده است نظام اداری باید تغییر کند و زمان آن رسیده است که روش اداره کشور را عوض کنیم تا بتوان به آن تمدن که مقدمه‌ ساز ظهور حضرت ولیعصر (عج) و حاکمیت مهدوی است، برسیم؛ حاج ‌قاسم از آن زاویه نماد است، حاج‌ قاسم فرد نیست یک مکتب است، او با همراهیِ دل‌ های مردم، لشکری جهانی ساخت تا از آرمان ‌های انقلاب دفاع کند؛ او بین خود و آرمانش صداقت داشت و مردم هم به این دلیل او را دوست داشتند که او قهرمانی ا‌ست که آرمان و شعار و عملش یکی ا‌ست و به این دلیل رهبری از حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک مکتب یاد می کند.