نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: قانون برنامه هفتم توسعه کشور با توجه به کم آبی فلات ایران بر توسعه گلخانه و کشت های گلخانه ای تاکید ویژه دارد.

به گزارش ایرنا، "سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی" روز پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح گلخانه ای فامنین، اظهار داشت: علاوه بر این برنامه، هر ساله در بودجه کشور بخشی از منابع به توسعه گلخانه اختصاص می یابد.


وی اضافه کرد: این منابع با عنوان «یارانه تسهیلات بانکی» برای کشت گلخانه ای پیش بینی شده که سهم استان ها مشخص بوده و از سوی وزارت جهاد کشاورزی تقسیم می شود سپس استان ها هم بین شهرستان ها توزیع می‌کنند.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تلاش بر این است که استان هایی که در کشت گلخانه ای عقب هستند به اجرای طرح ها شتاب ببخشند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: شهرستان فامنین در این باره یک عقب ماندگی تاریخی دارد و با توجه به حمایت و کمک قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه در ۲ سال گذشته کارهای خوبی انجام شده که امیدواریم روند توسعه گلخانه در این شهرستان شتاب بگیرد.

فرماندار فامنین نیز در این آیین گفت: سهمیه شهرستان  سالانه  اجرای۲ هکتار طرح کشت گلخانه است که این طرح از سال ۹۸ کلید خورده است.

«سید مجید شماعی» افزود: سال گذشته رقم پیش بینی شده محقق شد و در سال جاری نیز به زودی تا پایان دهه مبارک فجر طرح ۱.۳ هکتاری گلخانه شهرستان به بهره برداری می رسد.

وی درباره طرحی که امروز آغاز شد نیز گفت: این طرح یک هکتاری در ورودی شهر فامنین و با سرمایه گذاری کامل بخش خصوصی اجرا می شود. 

۴۹ طرح و پروژه عمرانی با ۱۵۲ میلیارد تومان اعتبار همزمان با ایام دهه فجر در شهرستان فامنین بهره برداری و یا کلنگ زنی می‌شود.