نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکمیل موزه دفاع مقدس سمنان نیازمند اهتمام مسئولان است، گفت: این زیرساخت کم نظیر نقش بسزایی در ترویج روحیه ایثار و شهادت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه سفر صبح پنج شنبه خود به سمنان و در دیدار با مسئولان مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان به میزبانی سالن جلسات این نهاد، با بیان اینکه وظیفه خطیر و مهم موزه‌های دفاع مقدس تعمیق باورها و فرهنگ انقلابی است، تاکید کرد: موزه دفاع مقدس سمنان زیرساختی کم نظیر است که مسئولان برای تکمیل آن اهتمام داشته باشند.


وی با بیان اینکه موزه‌های دفاع مقدس صرفاً کارکرد موزه به صورت سنتی ندارند، افزود: این نهادهای معنوی و فرهنگی به واقع یک وظیفه خاص بر گردن دارند که همانا حفظ و توسعه فرهنگ انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

ترویج روحیه ایثار

نایب رئیس مجلس، مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان را یک ظرفیت معنوی دانست که می‌تواند اشاعه دهنده روحیه فداکاری و ایثار باشد و گفت: یکی از محاسن این استان قرار گرفتن بر سر کریدور شرق به غرب و میزبانی زائران رضوی است که این مجموعه عظیم فرهنگی با محوریت دفاع مقدس و شهدا می‌تواند سالانه از هزاران زائر امام هشتم (ع) نیز میزبانی کند.

قاضی زاده هاشمی در ادامه و با بیان اینکه موزه دفاع مقدس در مسیرهای تعالی انسان‌ها، خدمت رسانی می‌کند لذا خداوند برای آینده انقلاب، جنگ را بر سر راه ملت ایران قرار داد تا به واسطه آن مردم ایران متحول شوند، گفت: دفاع مقدس سبب شد تا مردم ما در حفاظت از انقلاب و کیان ملت همدل شوند و این ایثار تا کنون ادامه دارد.

وی با بیان اینکه موزه‌های دفاع مقدس علاوه بر نشان دادن آثار جنگ تحمیلی باید مکتب انقلاب و شهدا را گسترش دهند تا بتوانیم آن‌ها را به نسل جوان جامعه‌مان نیز انتقال دهیم، گفت: پیشکسوتان عرصه جهاد و رزمندگان دوران دفاع مقدس در پیش برد این اهداف نقش مؤثری دارند.