به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز خوزستان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه  افق روشن شبکه استانی خوزستان گفت: استان خوزستان دارای نیرو‌های انسانی کارآمد، ظرفیت‌های بالفوه و شرایط لازم برای رشد و توسعه را دارد.


دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی افزود: از جمله ظرفیت‌های بزرگ خوزستان دسترسی به آب‌های آزاد، کشاورزی، منابع  نفتی، گردشگری، انرزی و منابع آبی است.

وی ادامه داد: با انجام سرمایه گذاری و آسان کردن حضور سرمایه گذاران باید  از این ظرفیت‌ها استفاده و موجبات توسعه استان شد.

نائب رئیس  مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوزستان با ظرفیت هایی که دارد هم می‌تواند موجب توسعه خود  و هم سایر  مناطق دیگر کشور شود.

دکتر قاضی زاده هاشمی  گفت: کشاورزی خوزستان می‌تواند منابع غذایی ۳۰۰ میلیون نفر را به تنهایی تامین کند.

وی با اشاره به اینکه خوزستان و سواحل مکران دو منطقه و پیشران توسعه کشور می‌باشند، گفت: باید سرمایه گذاری‌های لازم برای توسعه این دو منطقه انجام و حول این دو منطقه  توسعه سایر مناطق انجام شود.

نائب رئیس  مجلس  شورای  اسلامی افزود: براساس برنامه های توسعه ، در توسعه کشور هر منطقه و استان براساس ظرفیت و منابع خاص آن انجام می شود.

دکتر قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه  دو برنامه  برای توسعه منابع نفتی در کشور در دست اقدام  است ادامه داد: براساس  این برنامه  در یک طرح زمان بندی میزان تولید نفت کشورمان به    بیش از شش میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
 
وی بیان کرد: همچنین ساخت پالایشگاه های  کوچک در نزدیکی میادین نفتی  با همکاری بخش خصوصی  یکی دیکر از برنامه‌های توسعه در حوزه نفت است و این اقدام در جهت جلوگیری از خام فروشی است زیرا که اگر همین میزان فعلی بیش از دو میلیون بشکه در روز تبدیل به فرآورده نفتی شود علاوه بر ایجاد 100 هزار شغل می تواند مالیات ارزش افزوده خوبی ایجاد کند که موجبات توسعه مناطقی از جمله خوزستان شود.
 
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید و گفت : با مشارکت خوب مردم و اجرای طرح شهید سلیمانی شاهد کاهش میزان ابتلا به کرونا در کشور بودیم.
 
دکتر قاضی زاده هاشمی افزود : واکسن کرونا نیز توسط محققان کشورمان در حال تولید است و باید همچنان در امر رعایت دستورالعمل های بهداشتی کوشا باشیم.
 
وی با اشاره به سفر چند ماه پیش رئیس مجلس شورای اسلامی به خوزستان ادامه داد : خوزستان در دوران جنگ متحمل خسارت هایی در زیر ساخت های آن انجام شد و باید این زیر ساخت ها ایجاد و برای توسعه آن همچنان کوشید.
 
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد : در این سفر همچنین از حوزه های مختلف انتخاباتی خوزستان بازدید خواهد شد و مشکلات آن ها مورد بررسی و بازدید قرار می گیرد.