به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با فعالان اجتماعی و اقتصادی استان یزد گفت : تا کنون هیچ یک از نمایندگان مجلس اعلام کاندیداتوری برای ریاست جمهوری نکرده و تا کنون هم ستاد انتخاباتی دایر نکرده اند.


قاضی زاده هاشمی گفت: در نظام ولایی و توحیدی شان قانونگذاری و اجرا از شئون ولایت است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: رییس جمهور در ایران همانند سایر کشور‌ها نیست و بسیاری از مسئولیت‌هایی که روسای جمهور سایر کشور‌ها مثل فرماندهی ارتش و ... ندارد.

قاضی زاده هاشمی گفت : برخی از مسئولیت‌هایی هم که رئیس جمهور در ایران دارد مثل شورای امنیت ملی، مصوبات آن هم باید به تصویب رهبری برسد که با اصلاح قانون اساسی و تعیین رییس جمهور از طرف نمایندگان می‌توان این دوگانگی را مرتفع کرد.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در شرایط فعلی رییس جمهور رای از مردم دارد افزود: در این شرایط دست مجلس نیز کوتاه است و مقابله برخی از تصمیمات غلط رییس جمهور نقض رای مردم محسوب می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه در زمان کنونی جمهوری اسلامی از انقلاب اسلامی عقب مانده و به گونه ایست که به علت قرار گرفتن در فشار‌ها باید از خیر انقلاب هم بگذرد افزود: در حال حاضر دشمنان درصددند با بر هم ریختن کشور و تجزیه آن به اهداف شوم خود برسند هر چند تا کنون راه به جایی نبردند.

قاضی زاده هاشمی لازمه مقابله با این ترفند‌های دشمنان و تلاش برای خدمت بهتر را وجود یک دولت مقتدر دانست و تاکید کرد: مجلس کنونی نیز با داشتن نیرو‌های انقلابی و پای کار آماده خدمت به مردم است و نمایندگان جدای از رییس جمهور با نشست‌های مستقیم با وزرا و معاونان آن‌ها کار را دنبال می‌کنند.