نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر غرب به بدعهدی‌ها و خباثت‌های خود ادامه دهد، هر زمان که صلاح بدانیم به زیر میز مذاکرات خواهیم زد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: تجربه ثابت کرده،هرگاه در برابر آمریکا و غرب کوتاه آمدیم و چشمانمان را به روی مواضع ضدایرانی و بدعهدی آنها بسته‌ایم، آنها جری‌تر شده‌اند و اقدامات کینه‌توزانه بیشتری را انجام داده‌اند.


وی گفت: مسئولان اجرایی کشور و قانون‌گذاران موظف هستند که برای مقابله با زیاده‌خواهی‌ها و دشمنی‌ها کشورهای غربی، با هم متحد و هم‌سو باشند و تدابیر مشترکی را در این راستا بیندیشند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مصوبه اخیر مجلس در خصوص تصویب قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها علیه ملت ایران، فرصت خوبی است که دولت با بهره‌مندی از آن می‌تواند به اهداف و استراتژی‌های کلان نظام در مقابله با اقدامات و بدعهدی‌های غربی‌ها دست یابد.

قاضی‌زاده هاشمی معتقد است؛ دولت نباید با منفی‌بافی از اثرگذاری قوانین مصوب مجلس بکاهد و قطعاً مجلس قوانینی را تصویب نمی‌کند که به ضرر مصالح و منافع ملی باشد.

وی یادآور شد: بالاخره ما باید یک اقدام عملی در مقابل آمریکایی‌ها انجام می‌دادیم و با حرف و شعار نمی‌توانستیم اهدافمان را پیش ببریم. آمریکایی‌ها و کشورهای غربی فقط زیان قدرت را می‌فهمند و باید به آنها نشان دهیم که ما در روی کاغذ پای هر چیزی نایستاده‌ایم و هر زمان که صلاح بدانیم و غرب به روند بدعهدی خود ادامه دهد، حاضر هستیم به زیر میز مذاکرات بزنیم. پس جمهوری اسلامی ایران خواهان اقدامات روشن و شفاف کشورهای غربی در برجام است.

طرح ۹ ماده‌ای اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق مردم روز ۱۲ آذر ماه در مجلس شورای اسلامی تصویب و توسط شورای نگهبان تأیید شد اما حسن روحانی، رئیس‌جمهور با مضر خواندن این طرح حاضر به ابلاغ این قانون به دستگاه‌های اجرایی نشد و با پایان مهلت قانونی وی برای انجام این کار، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس این مصوبه را ابلاغ کرد.