نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از معادن ذغال سنگ کوهبنان در استان کرمان گفت: کارگران جامعه فرهیخته و زحمتکشی هستند که همواره باید مورد توجه قرار گیرند، باید قانون کارگران مربوط به معادن مجدد بررسی و اصلاح شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از کوهبنان، با پیگیری ‌نماینده مردم کوهبنان و زرند در مجلس شورای اسلامی و با هدف بازدید از برخی معادن و بررسی مشکلات ضریب سنواتی سخت و زیان‌آور ‌کارگران، نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به اتفاق نماینده مردم در مجلس، ائمه جمعه، فرمانداران، اعضای کمیسیون‌ کارگری و جمعی از مدیران معادن با حضوردر معدن اصلی با نمایندگان کارگران دیدار و از نزدیک به درد دل و خواسته کارگران گوش کرد .

در ابتدای این نشست امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی گفت: کارگران جامعه فرهیخته و زحمتکشی هستند که همواره باید مورد توجه قرار گیرند، قانون مربوط به کارگران معادن اصلاح شده ولی چون به ضرر شما بوده جای تأسف دارد.

وی تاکید کرد: کار در معادن با سایر مشاغل متفاوت است در حالی که کار در مشاغل سخت و زیان‌آور در یک رتبه نیستند و باید قانون مجدد بررسی و اصلاح شود البته دستورالعمل سازمان‌های بیمه‌گر هم باید مدنظر باشد .

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: کارفرمایان باید به فناوری‌های جدید توجه داشته باشند چون ذغال در جهان در عرصه‌های مختلف به‌عنوان خوراک اولیه استفاده می‌شود و باید به سمت فرآوری ذغال‌سنگ حرکت کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه شکل کار در معادن باید تغییر و ایمنی در معادن باید افزایش پیدا کند و خدماتی به خانواده‌های کارگران هم داده شود، خاطرنشان کرد: باید به سلامت جامعه کارگری توجه داشته باشیم در حالی که ساختار جمعیتی ما در حال پیر شدن هست و در آینده محیط‌های کارگری با مشکل کمبود نیرو مواجه خواهند شد.