نائب رئیس مجلس گفت: مرحوم زارعی در وقایع فتنه سال ۸۸ و دیگر وقایع مرتبط با نظام سینه سپر می‌کرد و نقش فرماندهی و هماهنگ کننده نیرو‌های انقلاب را در مجلس برعهده داشت.


آقای سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم زارعی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مرحوم زارعی به عنوان انسانی والا، فرهیخته، عالم، عاقل و انقلابی در تمام عرصه‌های موثر مربوط به مسائل کشور وسط میدان بود و با اتکا به اعتقادات دینی و وفاداری عمیق به انقلاب از نظام دفاع می‌کرد.

وی اضافه کرد: مرحوم زارعی با توجه به قدرت مدیریت و سازمان دهی؛ علاوه بر فعالیت در عرصه‌های سیاسی در برنامه ریزی علمی به ویژه طراحی برنامه‌ها برای دولت‌ها فعالیت داشت و هیچ صحنه‌ای را نمی‌بینیم که او منشا خدمات نباشد.
آقای قاضی زاده هاشمی گفت: در سال‌های اخیر که در اندیشکده‌ای با هم همکاری داشتیم، او مسئول یکی از بخش‌های آن بود و با آینده نگری برای انقلاب می‌گفت باید برای حل و فصل مسائل مردم و بهبود زندگی آنان کاری کرد.
نائب رئیس مجلس تصریح کرد: آن مرحوم با اشاره به هجمه دشمنان انقلاب و مشکلاتی که در داخل از نظر برخی نفوذی‌ها و خائنان روی می‌دهد تاکید داشت که باید چاره اندیشی کرد و محکم و استوار در میدان حضور یافت تا بتوانیم با برنامه‌ای مدون و سازمان دهی نیرو‌های انسانی مناسب، برای آینده کشور تدبیر کنیم.
وی با اشاره به سابقه حدود ۱۳ ساله آشنایی اش با مرحوم زارعی افزود: هیچ گاه او را در آرامش، استراحت و کناره گیری ندیدم و تمام این مدت او با میدان داری در عرصه مشکلات، شور خدمت به مردم داشت و به عنوان مجاهدی تمام عیار و خستگی ناپذیر عمل می‌کرد.
آقای قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: با آنکه مرحوم زارعی عارضه قلبی داشت، اما این بیماری سبب نشد که خودش را بازنشسته کند یا از عرصه‌ها کناره بگیرد.
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به سوابق طولانی جهاد مرحوم زارعی در دوران مبارزات انقلاب و دفاع مقدس گفت: آن مرحوم از نوجوانی در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور داشت و حدود ۶۰ سال مبارزه خستگی ناپذیر در کارنامه اش به ثبت رسید.