نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:بخشی از تامین منابع برای طرح جهش تولید و تامین مسکن مربوط به تزریق منابع بانکی است که باید دقت شود که انحراف در این منابع صورت نگیرد.


سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی‌ها ایراداتی را به «طرح جهش تولید و تامین مسکن» وارد می‌دانند و بیان می‌کنند که تورم زا خواهد بود، اشاره کرد و گفت: نمایندگان اقتصاددان مجلس معتقدند که 300 هزار میلیارد تومان پایه پولی را افزایش می‌دهد؛ لذا این امکان را ایجاد می‌کند که تورم شکل بگیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: اما  چنین موضوعی مورد بحث بوده که اگر نقدینگی خلق شود چون در جهت تولید قرار خواهد گرفت، بنابراین باعث خواهد شد که هزینه‌های مسکن کاهش پیدا کند و  اثر ضد تورمی هم به دنبال خواهد داشت، اما اینکه در مجموع تورم زا باشد یا ضد تورم نیاز به محاسبات اقتصادی دارد.

نائب رئیس کمیسیون مجلس وشرای اسلامی اظهار کرد: بخشی از تامین منابع برای این طرح مربوط به تزریق منابع بانکی است که باید دقت شود که انحراف در این منابع صورت نگیرد؛ یعنی اینکه منابع در جهت تولید مسکن اخذ شود، اما صرف این کار نشود؛ قطعا تورم زا خواهد بود؛ ضمن اینکه اگر باعث تولید مسکن شود با توجه به ایجاد اشتغالی که در زنجیره تامین مصالح، کارگر و ... شکل می‌دهد به طور عمومی آثار ضد تورمی در پی خواهد داشت.