دکتر سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی  در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقداماتی که دولت آینده باید برای رفع مشکلات حوزه سلامت انجام دهد، گفت: بحرانی‌ترین موضوع در حوزه سلامت شیوع کرونا بوده و چون این بیماری ابعاد اقتصادی و امنیتی زیادی دارد، دولت در گام اول باید به سرعت برای رفع این بحران تدبیری بیندیشد.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، در مورد تاثیر شیوع کرونا بر اقتصاد، ادامه داد: 60 درصد مشاغل کشور روزمزد هستند که برخی توانسته‌اند خود را با شرایط ناشی از شیوع کرونا تطبیق دهند و بسیاری هم نتوانسته‌اند خود را با این وضعیت وفق دهند. کمااینکه رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی با مشکلات جدی ناشی از شیوع این بیماری مواجه هستند.

وی تصریح کرد: دولت کنونی یک هدفی را که در حوزه سلامت دنبال می‌کرد کاهش هزینه‌های مردم در حوزه سلامت بود و این موضوع از جمله وعده‌های آقای رییسی هم بوده که درصدد است ترتیبی را اتخاذ کند که پرداختی از جیب مردم کاهش پیدا کند.

قاضی‌زاده هاشمی یادآور شد: البته بنده هم یک طرحی داشتم که بر اساس آن فرانشیزها کاهش داده شده و فرانشیز افراد بالای 70 سال هم رایگان می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: هم‌اکنون میزان هزینه‌های خدمات بهداشتی و درمانی فشار زیادی را بر مردم وارد می‌کند، بنابراین باید به گونه‌ای اقدام شود که پرداختی از جیب مردم به طور جدی کاهش پیدا کند.