نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی رفع نوسانات تورمی را مهمترین اولویت در حوزه اقتصاد دانست و گفت: مجلس وظیفه دارد تمام موانعی که مزاحم دولت است و اجازه نمی‌دهد دولت، خدمتگزار مردم باشد را بردارد و نظارت کند تا دولت از مسیر قانونی خود خارج نشود.


دکترسید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا، اظهار کرد: کارهای عقب مانده زیادی داریم که نیاز است هر چه سریع تر انجام شود و هر چه تلاش کنیم باز هم کم است و مجلس با قدرت برای حل مشکلات اقتصادی، به دولت کمک خواهد کرد.

دولت آینده به طور ضربتی باید نوسانات تورمی را از بین ببرد

او در ادامه افزود: اصلی ترین مساله در حوزه اقتصاد که نیاز به توجه جدی دارد، نوسانات تورمی است که در حوزه قیمت‌ها و ارزش پول ملی باید رفع شود؛ چراکه این امر هم در حوزه معیشت مردم، مشکلاتی را به وجود آورده است و از سوی دیگر فعالین اقتصادی ثبات قیمت را شاهد نیستند تا بتوانند برنامه ریزی کنند؛ لذا دولت آینده به طور ضربتی باید نوسانات تورمی را از بین ببرد.

مجلس موانع بر سر راه دولت را بردارد

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: مجلس و دولت دو نهاد مستقل اما از یک خانواده هستند و مجلس وظیفه دارد تمام موانعی که مزاحم دولت است و اجازه نمی‌دهد دولت، خدمتگزار مردم باشد را بردارد و نظارت کند تا دولت از مسیر قانونی خود خارج نشود.

لزوم تقویت تعامل مجلس و دولت برای تسریع در حل مشکلات جامعه

قاضی زاده هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: دولت آینده مورد حمایت اکثریت نمایندگان است اما این ارتباط باید تقویت شود تا دولت بتواند با سرعت بیشتری برای حل مسایل و مشکلات جامعه گام بردارد؛ از جمله مسایل مهمی که دولت با وعده حل آن آمد، مشکلات معیشتی، بیکاری و کرونا است که دولت باید بتواند در زمان کوتاهی آنها را سروسامان دهد.