مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

انتقاد از عملکرد حقوقی‌های بازار سرمایه/ در حال رفع اشکالات بورس و تقویت نظارت‌ها بر بازار هستیم

امیرحسین قاضی زاده هاشمی نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و مقررات حاکم بر بازار سرمایه در حال حاضر اشکالاتی دارد که البته پرداختن به آن مقداری زمان بر است.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی بازار با اشاره به اقدامات مجلس در قبال نا به سامانی بازار سرمایه در کشور گفت: در حال حاضر ما دو اقدام را مد نظر قرار داده ایم که این دو اقدام هم زمان با هم در دست بررسی است.


وی با بیان اینکه اصلاح قوانین و مقررات حاکم بر بازار سرمایه نخسیتن اقدام مجلس محسوب می شود، تاکید کرد: قوانین و مقررات حاکم بر بازار سرمایه در حال حاضر اشکالاتی دارد که البته پرداختن به آن مقداری زمان بر است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در حال حاضر ما به دنبال اصلاح قوانین مربوط به سهامداران حقیقی بازار سرمایه هستیم. همچنین بخشی از اقدامات، اقدامات اضطراری است که این بخش باید از طریق شورای عالی بورس اعمال شود چراکه مصوبات مربوط به این شورا را باید خود این شورا مقررات گذاری کند تا برخی از موارد تنظیم شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما بیرون شورای عالی بورس به دنبال اجرایی شدن مصوبات این شورا هستیم؛ البته دستگاهی، داخلی برای برخورد با عدم اجرای مصوبات در این شورا تعبیه شده است و با این حال ما هم از دستگاه قضایی تقاضا داشتیم که به این مسئله ورود کند که این دستگاه هم وارد مباحث شده است تا با سازمان ها و نهادهای اقتصادی و مالی که دستورات شورای عالی بورس را انجام نمی دهند، به عنوان اخلالگر اقتصادی برخورد کند.

وی بیان داشت: اگر این اهرم های نظارتی به درستی اجرا شود بازار سرمایه بازار قابل اعتمادی خواهد شد و وقتی این اعتماد ایجاد شود، اوضاع بهتر خواهد شد. اگر حقوقی های بازار بورس درست عمل می‌کردند اوضاع این بازار به این جا نمی‌رسید.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی  بیان داشت: ما پیگیر این هستیم تا نهادهای قانونگذاری و مقررات گذاری دستورات نافذی داشته باشند.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 2 آذر ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 2 آذر ماه، 1399 بازدید:107 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 آن‌ها که قسم شکستند عاقبت به خیر نشدند  [ پنجشنبه، 12 مرداد ماه، 1396 ] 1669 مشاهده
 بازدید از شرکت ذوب آهن پاسارگاد استان فارس  [ سه شنبه، 16 دي ماه، 1399 ] 42 مشاهده
 مشکل صنعت خودرو، ضعف در سیاستگذاری و راهبری است  [ سه شنبه، 11 شهريور ماه، 1399 ] 183 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب