مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

بررسی روند اجرای پروژه راه آهن گرگان-مشهد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، از برگزاری نشست مشترک با مسئولان وزارت راه شهرسازی برای بررسی و تامین منابع مالی احداث پروژه راه آهن گرگان-مشهد خبر داد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح نشست مشترک با خیرالله خادمی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور و مسئولان وزارت راه و شهرسازی در خصوص پروژه راه آهن گرگان - مشهد، گفت: ایجاد خط راه آهن گرگان - مشهد که بیش از یک دهه دنبال شده، اخیراً مجوز تامین مالی توسط کنسرسیوم بانکی و بازار سرمایه با پیگیری‌های انجام شده توسط وزارت راه شهرسازی اخذ شده است؛ از این رو جلسه امروز با هدف رسیدن به مدل شراکت مالی میان بانکها و سازمانی که قرار است از بازار سرمایه تامین مالی کند، برگزار شد.


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست در خصوص تضامین بودجه بحث و گفت و گو صورت گرفت و سپس مقرر شد با محوریت بانک مسکن با توجه به منابعی که در بودجه سالانه برای پروژه راه آهن گرگان - مشهد در نظر گرفته شده به مدل مالی مشخصی برای احداث یک قطعه از این  پروژه برسند و ساخت آن را آغاز کنند. 

قاضی زاده هاشمی با اشاره به زمان اتمام قطعه اول پروژه احداث راه آهن گرگان – مشهد، تصریح کرد:  بازه زمانی اجرای قطعه اول سه ساله پیش بینی شده اما تامین مالی آن باید دو ساله و با نرخ سال 1399 به میزان 6 هزار میلیارد تومان انجام شود؛ بر همین اساس مقرر شد مدل مالی آن پس از تدوین توسط مسئولان مربوطه در جلسه بعد ارائه شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاخیر پروژه راه آهن گرگان – مشهد علل متعددی دارد اما مهمترین آن بحث تامین منابع مالی بوده که به دلیل کوهستانی بودن مسیر  بسیار پرهزینه است، از طرفی این پروژه اقتصادی و انتفاعی نبوده و منجر به کسب سود نمی‌شود.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 14 دي ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 14 دي ماه، 1399 بازدید:277 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 سلامت محلات اولویت اجتماعی شدن سلامت است  [ جمعه، 24 فروردين ماه، 1397 ] 1737 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب