مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

بازدید از بیمارستان شهید دکتر فقیهی و تقدیر از ایثار مدافعان سلامت

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با حضور در بخش های مختلف بیمارستان شهید دکتر فقیهی شیراز، از نزدیک با خدمات این مرکز درمانی بزرگ شیراز آشنا شد.به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی صبح امروز، هفدهم دی در بازدید از بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید دکتر فقیهی، ضمن خداقوت به مدافعان سلامت خط مقدم مبارزه با کروناویروس، گفت: در این بازدید شاهد امکانات و تجهیزات مناسب در بخش مراقبت های ویژه بودیم که در حال خدمت رسانی به بیماران کووید۱۹ بودند.


دکتر «سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» افزود: یکی از وظایف مسوولان، دلجویی از مدافعان سلامت است که در این شرایط حساس و سخت، جان خود را فدای همنوعان می کنند، این خدمات بسیار جای تقدیر دارد و لازم است از نزدیک شاهد از خودگذشتگی و جانفشانی مدافعان سلامت در خط اول مبارزه با کروناویروس باشیم.

بهره مندی از تجارب موفق فارس در بحران کرونا

او با اشاره به اقدام مطلوب دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بحران کروناویروس گفت: در شیراز بیمارستان های درگیر کروناویروس تفکیک شده است و این کار باعث شده همه بیمارستان ها درگیر کووید۱۹ نشوند و به دیگر بیماران خدمات لازم ارائه شود، این تجربه خوبی است و باید از این تجربه در بحران های دیگر استفاده کرد.

این مقام مسوول در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید با تغییر برخی سیاست ها و فرآیندها، پیش بینی های لازم برای مراکز درمانی در شرایط بحرانی انجام شود، باید آموزش ویژه ای به این گروه ارایه شود تا در شرایط سخت، برای مقابله با بحران ها به ویژه شیوع بیماری های همه گیر آمادگی لازم داشته باشند.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه هم اکنون با سیر نزولی بیماری مواجه هستیم، اما لازم است از خود به ویژه سالمندان و افراد با بیماری زمینه ای مراقبت کنیم، زیرا بیماری کووید۱۹ در جامعه وجود دارد و خطر ابتلا نیز کاهش نیافته است.

او با اشاره به تلاش پزشکان به ویژه در شرایط بحرانی بیان کرد: در کنار پزشکان، پرستاران نیز با از خودگذشتگی به طور مداوم و مستمر از بیماران مراقبت می کنند و برخی نیز در راه خدمت به بیماران در جبهه سلامت جان خود را از دست دادند.

دکتر قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه هم اکنون موضوع اعتبارات و بودجه سال آینده کشور در مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی است، اظهار کرد: با وجود محدودیت های مالی موجود، پیش بینی اعتبارات لازم برای سال آینده انجام شده است.

او در خصوص تامین تجهیزات و نیروی انسانی مجموعه بهداشت و درمان کشور گفت: هم اکنون در حال توسعه بیمارستان ها و افزایش تخت ها و تجهیزات بیمارستان در سطح کشور هستیم که لازم است متناسب با این توسعه زیرساختی، نیروی انسانی هم افزایش پیدا کند، در همین راستا مقرر شد در سال آینده نیروی انسانی مجموعه بهداشت و درمان کشور افزوده شوند که بیشتر آنان را نیروهای پرتلاش پرستاری تشکیل می دهند.

تبدیل تهدید کروناویروس به فرصت

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تهدید کروناویروس به فرصت تبدیل شده است، افزود: باید از تجربه های موفق بحران کروناویروس، در حفظ جان انسان ها و ارتقای سلامت جامعه استفاده کرد، بنابراین سرمایه گذاری در مقوله سلامت باید در کشور توسعه یابد.

دکتر «سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر «مهرزاد لطفی» رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «علی اکبری» سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر «اورنگ ایلامی» سرپرست معاونت درمان و جمعی ازمدیران ارشد دانشگاه از بیمارستان شهید دکتر فقیهی بازدید کرد.


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 18 دي ماه، 1399 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 18 دي ماه، 1399 بازدید:101 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 آموزش حضوری در مدارس باعث موج جدیدی از کرونا می شود  [ پنجشنبه، 20 شهريور ماه، 1399 ] 237 مشاهده
 بازدید از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس فارس  [ جمعه، 19 دي ماه، 1399 ] 92 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب