مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

مشهد منطقه ای ویژه است و مسئولیت های ویژه ای هم دارد

پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد روزگذشته با حضور سید جوادحسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار،سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ،فرماندار و دیگر مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار شد.


دکترسید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در این جلسه عنوان نمود: کار کردن در مشهد هم خیر و برکت دارد و هم زحمت زیاد، چرا که ما دومین شهر کشور به لحاظ جمعیتی هستیم و شاید تنها کلان شهری باشیم که مرز گسترده ای در منطقه ای ناامن دارد و تنها کلان شهری هستیم که محل مهاجرت نیمه شرقی کشور است به طوری که برخلاف سایر مناطق که مقصد مهاجرت ها به سمت پایتخت است، در نیمه شرقی کشور، مشهد مقصد اصلی است.
وی اضافه کرد :از سوی دیگر با این که جمعیت کشور در سال های پس از انقلاب رشدی بیش از دو برابر داشته است، جمعیت مشهد بیش از پنج برابر و وسعت آن بیش از 10 برابر شده است، این نکات و سایر مسائل ، سبب می شود ما نگرانی های فرماندار را درک کنیم.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که مشهد منطقه ای ویژه است و مسئولیت های ویژه ای هم دارد، افزود: زمانی دنبال این بودیم که برای مشهد قانون گذاری های خاصی انجام دهیم و براساس استانداردهای تعیین شده، اقدام کنیم و مردم را بر همان اساس آموزش دهیم. موضوع بودجه زیارت هم بر همین اساس شکل گرفته و هدفش تمدن سازی بوده است. به همین دلیل ما از این بودجه بخشی را به آموزش رانندگان تاکسی و اتوبوس اختصاص دادیم و همین طور برای تشکیل پلیس مخصوصی برای این شهر نیز هزینه ای تعیین شد.
وی با تاکید بر لزوم تغییر ساختارهای اداری مشهد، افزود: وقتی مشهد شهری بین المللی است، برای ساختارهای اداری آن هم باید جایگاهی بین المللی تعیین شود، اگر کلان شهری است با رویکرد احیای تمدن فارسی زبانان، باید قوانین و مقررات و جوانب حقوقی مرتبط با آن را پیش بینی کنیم، نمی شود ما حرفی بزنیم و متناسب با آن اقدامات زیربنایی را انجام ندهیم. در کنار همه این ها درباره امنیت شهر، با این که دوستان ما در این حوزه تلاش فراوانی می کنند اما برخی مناطق و به خصوص در حاشیه شهر مردم هنوز هم از تامین نشدن امنیت شاکی هستند، همچنین موضوع آب باید به صورت ویژه پیگیری شود، چرا که دشت مشهد رو به خشک شدن است و ما به زودی با ریزگردهای محلی، مانند همان مسائلی که در خوزستان پیش آمد مواجه خواهیم بود و به همین دلیل باید حوزه اشتغال را باز تعریف کنیم و نگاهمان به صنعت و خدمات را تغییر دهیم و طبعا باید نظام آموزشی ما چه در بعد عمومی و چه تخصصی ، برای تولید علم و نیروی انسانی مناسب با توجه به این شرایط فکر جدی بردارد.
فرماندار مشهد در پایان این جلسه در خصوص موضوع امنیت، با اشاره به گفته های دکترقاضی زاده هاشمی، گفت: موضوع امنیت را هیچ گاه نمی توان به صورت 100 درصدی در مکانی متصور شد، البته در این چهار سالی که دولت تدبیر و امید در حاشیه شهر مشهد با همکاری نهادها و سازمان های دیگر اقداماتی را انجام داده است، ما شاهد روند کاهشی آمار جرایم بودیم که بر همین اساس در اعتباراتی که ما امسال داریم ، رقمی معادل دو میلیارد و 831 میلیون تومان اعتبار برای کمک به توسعه پایگاه های بسیج اختصاص داده شده است.


ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 20 شهريور ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
دوشنبه، 20 شهريور ماه، 1396 بازدید:2602 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 بررسی مشکلات هیئت مذهبی معلولان مشهد  [ پنجشنبه، 19 دي ماه، 1398 ] 375 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب