مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

لزوم توجه ویژه به کمبود آب در مشهد

قاضی زاده هاشمی: باید به مسئله امنیت، کم آبی و کمبود دیگر انرژِی ها خصوصاً در دشت مشهد، به صورت ویژه پرداخته شود چراکه اگر دشت مشهد خشک شود روز به روز شاهد آلودگی بیشتر هوا نیز خواهیم بود.


به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس مشهد، در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد که با حضور فرماندار و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه شاید مشهد تنها کلان شهری باشد که مهاجرت پذیر شهرهای نیمه شرقی کشور است، گفت: با وجود رشد دو برابری جمعیت کشور بعد از انقلاب، جمعیت در مشهد پنج برابر شده است که این مسئولیت ما را سنگین می کند.
وی در ادامه، لازمه ابتدایی خدمت به شهر مشهد و مردم آن را بینش توحیدی دانست و تاکید کرد: اگر رویکرد ما این باشد که در محضر خدا هستیم و برای رضای او و در راه خدمت به خلق او تلاش می کنیم، نوع پاسخگویی و تفسیر ما از مسائل و دغدغه های موجود تغییر می کند.

تاثیر رفتار دولت ها در اعمال مردم
وی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب، گفت: ابتدا باید دولت اسلامی شود سپس مردم، لذا در حالی که خودمان به اصول و قوانین پای بند نیستیم نمی توانیم از مردم انتظار رفتار شایسته و دور از خلاف داشته باشیم.
نماینده مردم مشهد در مجلس با بیان اینکه در دوران گذران مسئولیت باید کار خودمان را بسنجیم و ببینیم که آیا خدمتی به مردم و اسلام کرده ایم یا خیر، تصریح کرد: بسیاری از بزرگان، در گذشته اقداماتی انجام دادند که در صورت ادامه دادن راه آنان، می توان شاهد پیشرفت روز افزون شهر مشهد بود.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: شهر مشهد، مظهر تمدن ایران و شهری اسلامی ایرانی است که با داشتن تقاطع قرائت اهل بیت(ع) از اسلام و با وجود مقبره فردوسی در توس، هویت ملی مذهبی خویش را حفظ کرده است و در همین راستا، ما نیز مسئولیت های ویژه داریم و باید با به کارگیری روش ها و پتانسیل های موجود، سعی در ارائه بهترین خدمات داشته باشیم.
وی یادآور شد: زمانی در مشهد به دنبال برقرار کردن استانداردهای بالا با رویکرد تمدنی بودیم و در همین راستا، بخشی از بودجه زیارت، صرف تعلیم مسائل اجتماعی و فرهنگی تاکسیرانان و اتوبوسرانان و پلیس های سطح شهر مشهد شد چراکه معتقدیم حتی پلیس در یک شهر ملی مذهبی باید رفتاری متمایز از دیگر شهرها داشته باشد.

کمبود آب و دیگر انرژی ها در مشهد
وی تاکید کرد: در کنار این ها باید به مسئله امنیت، کم آبی و کمبود دیگر انرژِی ها خصوصاً در دشت مشهد، به صورت ویژه پرداخته شود چراکه اگر دشت مشهد خشک شود روز به روز شاهد آلودگی بیشتر هوا نیز خواهیم بود، از طرفی دیگر، نظام آموزشی هم باید چه در حوزه عمومی و چه در حوزه تخصصی، برای تولید علم خصوصاً در شرق کشور، راهکارهای اساسی بیاندیشید.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 21 شهريور ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 21 شهريور ماه، 1396 بازدید:2494 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب