مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

امنیت امروز کشور مدیون نقش آفرینی مادران و همسران شهدا است

قاضی زاده هاشمی گفت: امام خمینی در جریان انقلاب به نقش مادران و همسران شهدا اشاره کرده بودند و امروز نیز نقش خانواده های شهدای مدافع حرم قابل مطالعه است. این که ایران در نتیجه تهاجم های دشمن ویران نشده، مدیون نقش مادران و همسران شهداست.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی پیش از غروب چهارشنبه در چهارمین دوره همایش «لشگر فرشتگان» که به مناسبت پاسداشت مقاومت خانواده های شهدای انقلاب اسلامی در محل مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) پارک ملت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: همسران، مادران و دختران شهدا در تحقق پیروزی هایی که در مسیر حق و حقیقت اتفاق افتاده، بی نقش نبوده اند.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: در طول تاریخ خاطرات زیادی از جامعه زنان داریم. برخی زنان، زنان الگو هستند؛ چه در مسیر حق و چه در مسیر باطل. زنانی مانند حضرت آسیه، حضرت مریم، حضرت خدیجه(س)، حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه(س) زنان قهرمان تاریخ در علم و عمل هستند؛ یعنی هم عالم و فاضل بودند، هم مادرانی نمونه محسوب می شدند و هم مجاهدان زمان خود بودند. از طرف دیگر زنانی مانند همسران حضرات هود و لوط وجود داشته اند که در برابر حق مقاومت می کردند.

وی با اشاره به نقش جامعه زنان در تعیین سعادت و یا شقاوت جوامع بشری خاطرنشان کرد: فرهنگ عمومی جامعه زنان هم می تواند رشد ایجاد کند و یک کشور و جامعه را متعالی کرده، برای آن جامعه ایمنی ایجاد کند و فرهنگ اصیل الهی را در آن جامعه ایجاد کند و هم می تواند باعث انحاط آن جامعه شود؛ همانگونه که رفتار زنان کوفه در مواجهه با نهضت حضرت مسلم به گونه ای بود که باعث شهادت امام زمان آن ها شد و از طرف دیگر رفتار زنان نوغان در تشییع پیکر امام رضا(ع) نمونه ای از انجام وظیفه اسلامی بود.

قاضی زاده هاشمی حضور زنان در جریان انقلاب اسلامی را عامل متمایز کننده این نهضت با سایر نهضت های دینی معاصر قلمداد کرد و گفت: در تاریخ نهضت های دینی ایران که در طی 250 سال اخیر اتفاق افتاده و تقریبا همه آن ها پس از پیروزی های موقت منجر به عقب گرد شده بود، تنها انقلاب اسلامی پیروز شد که عنصر کلیدی در این نهضت، حضور زنان در میدان انقلاب بود. وقتی بانوان یک جامعه حرکت می کنند، شوهران و فرزندان خود را نیز در این مسیر قرار می دهند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که «جایگاه الگویی خانواده امیرمؤمنان(ع) به واسطه وجود مقدس حضرت زهرا(س) بود»، مادران و همسران شهدا را دنباله رو سیره آن حضرت دانست و افزود: امام خمینی(ره) در جریان انقلاب به نقش مادران و همسران شهدا اشاره کرده بودند و امروز نیز نقش خانواده های شهدای مدافع حرم قابل مطالعه است. این که ایران در نتیجه تهاجم های دشمن ویران نشده، مدیون نقش مادران و همسران شهداست.

وی در پایان تصریح کرد: اگر بنا باشد دشمن بخواهد ما را به انحطاط بکشاند نیز روی نقش آفرینی زنان تمرکز می کند تا مانند آن چه در اندلس اتفاق افتاد را برای ما رقم بزند.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 1 مهر ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 1 مهر ماه، 1396 بازدید:1890 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 دوگانه «سلامت» و «آموزش» توسط دولت به خوبی مدیریت نشد  [ چهارشنبه، 26 شهريور ماه، 1399 ] 89 مشاهده
 تحریم‌های جدید تاثیری بر اقتصاد ایران نخواهند گذاشت  [ يكشنبه، 31 شهريور ماه، 1398 ] 476 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب