مطالب ویژه
اطلاع رسانی
اپلیکیشن

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

یاد امام،کلام امام

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

انتقال ۱۲.۵ میلیون تن کالا با راه‌اندازی کریدور شمال‌جنوب به ارزش نیمی از درآمد صادرات نفت خام

 عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است تاکنون نسبت به استفاده از ظرفیت ایران در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب غفلت شده که با راه‌اندازی آن می‌توان هم‌ارزش نیمی از درآمد صادرات نفت را کسب کرد.


سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اجلاس اخیر ایران، روسیه و آذربایجان گفت: هر سرزمینی با اقوام و ملل خود شناخته می شود، با اتحاد و همیاری و همکاری رشد می کند و با وجود اختلافات از بین می رود؛ در همین راستا ما در سرزمینی با بیش از 15 همسایه زندگی می کنیم که عمده آنها کشورهای ثروتمندی بوده و ظرفیت های مختلفی دارند، حتی کشورهایی مثل افغانستان که ضعیف به نظر می رسد در حوزه معادن، بزرگ ترین ظرفیت دنیا محسوب می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی برای تسهیل زندگی مردم ایران و کشورهای همسایه یکی از وظایف دائمی خود می داند تا با آنها در ارتباط باشد، اظهار داشت: لازم است کشورهای همسایه از ظرفیت ها و توانایی های مشترک استفاده کنند که در همین زمینه روسیه و آذربایجان از جمله آنها هستند که باید به صورت مشترک ظرفیت های هم را مورد استفاده قرار دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران، روسیه و آذربایجان با هم افزایی باید باعث ارتقاء سطح منطقه شوند، عنوان کرد: ما منافع مشترکی در دریای خزر اعم از منافع نفتی و گازی مشترک داریم همچنین به لحاظ فرهنگی قرابت خاصی داریم که طبیعتا ضرورت افزایش همکاری ها را می رساند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به برخی از امتیازات بالقوه کشورمان برای توسعه روابط به روسیه و آذربایجان ابراز داشت: کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب از ایران می گذرد اما متأسفانه استفاده چندانی از آن نمی کنیم همچنین جاده تاریخی ابریشم از ایران می گذرد که بسیار مهم است و همین به معنای انتقال 12.5 میلیون تن کالا از ایران است که درآمدی به ارزش صادرات نیمی از نفت خام کشور است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اگر مسیر چابهار به سنت پترزبورگ راه بیفتد، ارزش درآمدی بالایی نصیب کشورمان می شود، خاطرنشان کرد: ایران ظرفیت هایی مثل خاک دارد که می تواند کشاورزی کند و آنها به ما در این حوزه نیاز دارند همچنین ما نیز به تکنولوژی آنها نیاز داریم لذا اگر تا کنون به آن توجه نشده و غفلت کردیم باید از فرصت ایجاد شده مثل دشمنی مشترک آمریکا استفاده کرده و بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شویم.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 14 آبان ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 14 آبان ماه، 1396 بازدید:459 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 آمریکا ۴۰ سال نتوانسته هیچ غلطی بکند  [ پنجشنبه، 22 فروردين ماه، 1398 ] 95 مشاهده
 آن‌ها که قسم شکستند عاقبت به خیر نشدند  [ پنجشنبه، 12 مرداد ماه، 1396 ] 884 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب