مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

چرا مسئولان از پشت بلندگوها با هم صحبت می‌کنند؟

موضوعاتی شبیه به ماجرای سپنتا نیکنام یک مورد استثنا در یک روند کلی محسوب می شود؛ اما یکباره تمام مملکت را سر کار می گذارد، حاشیه پررنگی بر متن ایجاد و زمینه از هم پاشیدگی ساختار اجتماعی ما را تشدید می کند! یکباره همه راجع به موضوعی صحبت می کنند که اصلا مسئله اصلی جامعه نیست.


نظام سیاسی کشور می تواند همه این موارد جزیی را بدون سروصدا و ایجاد حاشیه حل کند؛ فارغ از آنکه حق با چه کسی است. متأسفانه مسئولان از پشت بلندگوها در حال صحبت با هم هستند و این خیلی بد است. مسئولان اگر در موضوع سپنتا نیکنام و موارد مشابه آن بخواهند به همین شکل پیش بروند، نه تنها مشکلی حل نمی شود بلکه نقاری جدید به وجود می آید و سرمایه اجتماعی جامعه کاهش پیدا می کند.

اخیرا تلویزیون بی بی سی پرونده ای را درباره عقبه اوضاع فعلی سوریه منتشر کرد که نشان می داد، التهاب در اوضاع این کشور از شورش های خیابانی شروع شد و به جنگ های مسلحانه و حضور تکفیری ها در این کشور انجامید. عقبه این اتفاق آن بود که خبرگزاری های داخلی و خارجی طوری مردم سوریه را زیر بمباران خبری خود بردند که مردم کلا نسبت به کارآمدی و سلامت حاکمان خود ناامید شدند و این تصور در آنها شکل گرفت که همه حاکمان سوریه دزد هستند و دغدغه مردم را ندارند! همین مسئله به فضای از هم گسیخته اجتماعی دامن زد. سپس دشمنان سوریه با فعال شدن گسل های قومی، اول اقدام به ایجاد شورش های خیابانی کردند و بعدها صدها هزار نیروی مسلح از سراسر دنیا را برای انجام عملیات نظامی به سوریه گسیل داشتند و تا 700 متری کاخ ریاست جمهوری سوریه نیز جلو رفتند.

خاورمیانه پر از قومیت است؛ براساس سیاست «تفرقه بنداز و حکومت کن» 100 هزار نیروی انگلیسی چند قرن، هند را با جمعیت 350 میلیون نفری اداره کردند. به این شکل که اقلیتی را بر اکثریت حاکم کردند جنگی را بین آنها پدید آوردند و خودشان در جایگاه داوری نشستند. به نظر می رسد که در کشور ما هم یک مقدمه چینی در این راستا در حال شکل گیری است. پس باید حواس مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران جمع باشد؛ چون اگر گسل های قومی-اجتماعی-نژادی-مذهبی فعال شود خیلی خطرناک خواهد بود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری


ارسال شده در مورخه : شنبه، 20 آبان ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 20 آبان ماه، 1396 بازدید:1425 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 نکات اقتصادی بیانات رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی  [ جمعه، 25 فروردين ماه، 1396 ] 2005 مشاهده
 پاسخ قاطع و کوبنده به دشمن متخاصم خواهیم داد  [ چهارشنبه، 8 مرداد ماه، 1399 ] 242 مشاهده
 خاک بی‌توجهی روی سند تحول آموزش و پرورش  [ دوشنبه، 24 شهريور ماه، 1399 ] 147 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب