مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

پیگیری «شهریه‌های نجومی»، وعده‌ی دکتر قاضی زاده

بعضی از مهاجران افغانستانی عقیده دارند شهریه‌ی مصوب سال ۹۳ برای دانشجویان غیرایرانی رشته‌های علوم پزشکی که تا سالی نزدیک به ۲۰ میلیون تومان هم می‌رسد، نه برای اتباع غیرایرانی بلکه برای مهاجران افغانستانی مقیم ایران تعیین شده است چون بیشتر اینها هستند که از طریق کنکور وارد دانشگاه می‌شوند و دانشجویان سایر کشورها از طریق بورسیه و به‌صورت شهریه‌پرداز پذیرفته می‌شوند؛ این قانون تبعیض آمیز، باعث ناامیدی و تلف‌شدن تلاش و استعدادهای آنها می‌شود.


«سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، دبیر هیات رییسه‌ی مجلس، در اینباره به خبرنگار انصاف نیوز گفت: طبق ماده‌ی ۹۷۶ قانون مدنی، بند چهارم، هر کسی متولد ایران و پدر و مادرش هم متولد ایران باشد، دارای تابعیت ایران می‌شود. مساله‌ی ما در رابطه با مهاجران افغانستانی یا عراقی یا هر جای دیگر بر سر این نکته است که اینها مساله‌ی تابعیتشان حل نمی‌شود و چون حل نمی‌شود و در حوزه‌ی خدمات عمومی که از مردم مالیات می‌گیرند، نفتی که فروش می‌رود، می‌گویند به عنوان کسی که دارند از خدمات ما استفاده می‌کنند بیایند و هزینه‌اش را بدهد. حالا این که قیمت تمام شده ۱۸، ۱۵ یا ۱۴ میلیون تومان است را اطلاعی ندارم.

پیگیری موضوع شهریه‌های دانشجویان افغانستانی

ایشان در پاسخ به این پرسش که فرقی بین فردی که به صورت کنکور با تلاش و زحمت رتبه‌ی یک، دو یا سه رقمی را کسب می‌کند و وارد دانشگاه می‌شود با فردی که به صورت آزاد و بدون کنکور پذیرفته می‌شود، وجود ندارد؟، گفت: روشن است و باید طبیعتاً تفاوتی باشد.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ در این باره که دکتر قاضی‌زاده، وزیر بهداشت، دو سال پیش قول داده بود افرادی که متولد ایران هستند و از طریق کنکور وارد دانشگاه‌های علوم‌پزشکی شده‌اند به نوعی ایرانی محسوب می‌شوند و باید مانند سایر دانشجویان با آنها رفتار شود هم گفت: این را می‌توانیم در قالب تعهدات پیگیری کنیم و آن تعهداتی که برای ایرانی‌هاست برای اینها هم پیش‌بینی شود.

وی در پایان از قول خود برای پیگیری موضوع شهریه‌های دانشجویان افغانستانی خبر داد.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 23 آبان ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 23 آبان ماه، 1396 بازدید:1243 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 پيگيرى تخصيص اعتبار تكميلى روستاى سيل زده ژرف  [ شنبه، 16 تير ماه، 1397 ] 1110 مشاهده
 پیگیری مشکلات مالیاتی اصناف مشهد  [ پنجشنبه، 17 فروردين ماه، 1396 ] 1893 مشاهده
 پیگیری وضعیت شهرستان کلات درپی تداوم بارش ها و رانش زمین  [ پنجشنبه، 5 ارديبهشت ماه، 1398 ] 1117 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب