مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

قطار سریع‌السیر مشهد ـ تهران با وجود تأکیدات رهبری کنار گذاشته شد/ به بهانه مشهد 2017 بودجه زیارت را قطع کردند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ قطار سریع‌السیری قرار نیست راه بیافتند و این پروژه متأسفانه توسط راه و شهرسازی کشور کاملاً کنار گذاشته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در نشست خبری که در فرهنگسرای بهشت برگزار شد، در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در رابطه با قطار سریع‌السیر مشهد ـ تهران عنوان کرد: هیچ قطار سریع‌السیری قرار نیست راه بیافتند و این پروژه متأسفانه توسط راه و شهرسازی کشور کاملاً کنار گذاشته شده است.


وی با بیان اینکه علی‌رغم تأکیدات دفتر مقام معظم رهبری این قطار از اولویت‌های دولت کنار گذاشته شد، ادامه داد: ما دو پروژه در بحث قطارها داشتیم؛ یکی برقی کردن قطارهایی بود که با همین ریل با اصلاح مختصر مسیر برقی بشود و دیگری مسیر عوض بشود که به خاطر هزینه‌ها کنار گذاشته شد.

قاضی‌‌زاده هاشمی بیان کرد: ما در مجلس از منابع صندوق توسعه برای توسعه خطوط ریلی‌مان استفاده کرده‌ایم اما دولت به این موضوع ورود پیدا نکرده این درحالی است که ما انتظار داشتیم دنبال این موضوع باشد که نیست.

وی در خصوص مشهد 2017 عنوان کرد: در بحث 2017 از ابتدا خوش بین نبودم زیرا هزینه پروژه‌های عمرانی به مهمانی و میزبانی می‌رود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به بهانه مشهد 2017 که تنها یک سلسله همایش داخلی و خارجی است، پول بیت‌المال را هدر می‌دهند و به همین بهانه بودجه زیارت که چند پروژه برای آن تعریف شده بود، قطع شد.

وی با بیان اینکه ما در مشهد کمبود چهره خارجی نداریم، ادامه داد: 150 پروژه‌ای که برای مشهد تعریف شده بود که با قطع بودجه زیارت برای موضوع 2017 که این هزینه‌شان صرف همایش‌ها شود، تعطیل شد.

قاضی‌زاده هاشمی در رابطه با پرونده میزان عنوان کرد: رسیدگی اصلی این موضوع دست آقای بحرینی است؛ بانک صادرات تخلفش محرز است و مجمع نمایندگان اعتراض خود را اعلام کرده‌اند و خواستار برخورد بانک مرکزی با بانک صادرات شده‎اند.

وی اضافه کرد: دو ردیف بودجه برای حاشیه شهر مشهد تعیین شده یکی ردیف شهید برونسی که مربوط به امنیت بوده و دیگری مربوط به پروژه‌های عمرانی و فرهنگی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این بودجه 75 میلیارد تومان است که در سال گذشته حدود 60 میلیارد تومان قرار بود اختصاص یابد که تنها 10 میلیارد تومان در اختیار استانداری قرار گرفت.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه نگاه مردم به دولت نگاه به شعارها نیست بلکه به عملکرد است ادامه داد: کسی مخالف شعار اعتدال تحت این عنوان که می‌خواهیم فضای مهربانانه در جهان ایجاد کنیم نیست اما رئیس جمهور فقط شعار می‌دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این در حالی است که می‌گویند قلم‌ها را نشکنید اما تاکنون 49 حرف نامربوط به منتقدان خود گفته‌اند و مردم در انتخابات مقایسه می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم بار اول به شعارها رأی می‌دهند و بار دوم به عملکرد گفت: درمورد رقیبان باید دید چه کسانی و با چه شعارهایی می‌آیند، نمی‌دانم حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی کاندیدا می‌شوند یا نه، اما اگر ایشان کاندیدا بشوند یک سر و گردن از بقیه بالاتر هستند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه موضوع کشف رود موضوعی قدیمی است و پروژه اصلاح کشف رود در حال پیگیری است، اظهار کرد: از یک سوی پیگیر آن هستیم که فاضلاب به معابر وارد نشود و از طرف هم آزادسازی حریم کشف رود در حال انجام است.

وی افزود: قرار است تصفیه‌خانه‌های کوچک داخلی فعال با مناقصه در این منطقه ایجاد شود، اگر این اتفاق رخ دهد رودخانه کشف رود پارک جنگلی بزرگی می‌شود.


ارسال شده در مورخه : جمعه، 20 اسفند ماه، 1395 توسط admin  چاپ مطلب
جمعه، 20 اسفند ماه، 1395 بازدید:1700 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 تبیین علل ترور شهید سپهبد سلیمانی توسط آمریکا  [ پنجشنبه، 10 بهمن ماه، 1398 ] 725 مشاهده
 ایران قطب تجارت و اقتصاد بوده است  [ جمعه، 29 آذر ماه، 1398 ] 620 مشاهده
 جلسه با فرماندهی نیروی انتظامی استان خراسان رضوی  [ شنبه، 15 شهريور ماه، 1399 ] 104 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب