مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

قاضی‌زاده هاشمی در نطق میان‌دستور: باید براساس فرصت‌های ژئوپلتیک، ثروت‌آفرینی کنیم

به گزارش  خبرنگار مجلس   گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با بیان اینکه امروز در شرایطی هستیم که اگر تغییر رویه ندهیم، نمی‌توانیم به آینده اقتصادی، اجتماعی و باورهای ایران اسلامی پاسخ‌گو باشیم، اظهار کرد: روندی که در پیش گرفته‌ایم، ما را به‌سوی ورشکستگی زیست‌محیطی، آلودگی هوا، خشکسالی، ورشکستگی سیستم بانکی خواهد برد.


عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وابستگی‌مان به درآمدهای نفتی سبب شده قدرت خلاقیت‌، نوآوری و کارآفرینی رشد نکند و به‌ علت رشد‌ نیافتگی، مدیران دولتی به‌ جای تبدیل کردن بودجه‌های نفتی به ارزش‌افزوده و ثروت این بودجه‌ها  را به رزومه‌سازی برای ارتقاء خود تبدیل کرده‌اند.

وی ادامه داد: دوران اتکا به درآمدهای نفتی تمام شده و باید با ایجاد ثبات اقتصادی،‌ سرمایه‌داران را به سرمایه‌گذاری تشویق کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه ما نیاز داریم که اکوسیستم اقتصادی طراحی کنیم تا خودبه‌خود پیشرفت و توسعه پیدا کند، اظهار کرد: ساز و کارهای اقتصادی - اجتماعی مخرب است و سود نهادها و افراد علیه منافع اجتماعی است.

نماینده مشهد گفت: شرایط باید طوری بهبود یابد که رشد هر نهاد و هر فرد در گروی رشد جامعه، ایجاد ارزش افزوده و حرکت به سمت فناوری‌های نو باشد.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: باید براساس فرصت‌های ژئوپلتیک، ثروت‌آفرینی کنیم و فرهنگ کار گروهی و هم‌افزایی را در کشور پیش ببریم.

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری سالهاست بر آن اصرار می‌ورزند، یعنی حرکت و راهکارهایی برای تولید ثروت مستقل از پول نفت.

نماینده مشهد افزود: در اقتصاد مقاومتی، آموزش و پرورش باید انسان را برای زندگی اجتماعی تربیت کند که استعدادهای او شکوفا شده باشد و نه برای تست زدن کنکور. دانشجوی ما باید برای بازار کار تربیت شود و نه برای رقابت و مدرک‌گرایی.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه بازار کار باید به دور از فساد و رانت توسط تسهیل کسب‌وکار برای کارآفرینان، مهندسان و متخصصان واقعی به پیش رود، گفت: در عصر فناوری اطلاعات، سرعت تغییرات صدها برابر شده و متاسفانه جامعه ما از این امر غافل است.

وی تصریح کرد: اگر در جهت فناوری‌های آینده مانند انرژی خورشیدی، ساختارهای نامتمرکز و...قدم برنداریم، مشکلاتمان روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه دولت در مسئله برجام نشان داد که همراهی با مدیریت باتجربه و کارآزموده ولایت‌امر ضرورت است. بازی برد ـ برد با دشمن امکان‌پذیر نیست.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه دولت باید بازی برد-برد را با کشاورزان، صنعتگران، کارآفرینان، تجار و سرمایه‌داران ایرانی دنبال کند، خاطرنشان کرد:  باید دیپلماسی اقتصادی را در جهت وارد کردن فناوری‌های آینده به ایران و فتح بازار برای تولیدات داخلی فعال کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز دوره طلایی جمعیت ایران است، گفت: اگر این فرصت را برای ایجاد ثروت و ارزش‌افزوده به کار نگیریم، فردا با یک جامعه کهنسال بدون تامین اجتماعی روبرو می‌شویم.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 3 دي ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
يكشنبه، 3 دي ماه، 1396 بازدید:978 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 دکترقاضی زاده هاشمی عضو هییت رئیسه مجلس مجلس دهم شد  [ چهارشنبه، 18 اسفند ماه، 1395 ] 1378 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب