مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

سوء استفاده جریان ضدانقلاب از نارضایتی‌های اجتماعی

عضو هیأت رئیسه مجلس خواستار توجه دولت به مسائل معیشتی شد و گفت: مدیریت نادرست معیشت مردم و مسائل اقتصادی باعث بروز نارضایتی‌های اجتماعی می‌شود که جریان ضدانقلاب از این فرصت به نفع خود بهره می‌برد.


امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اتفاقات روز گذشته مشهد و تجمع اعتراضی مردم گفت: سال هاست که در مشهد مشکلاتی وجود دارد، نرخ بیکاری در طول 5 سال گذشته به دو برابر و بیش از آن رسیده و کارخانجات دچار مشکل شده اند همچنین خشکسالی و کمبود آب باعث شده مشکلاتی برای حوزه کشاورزی به وجود بیاید.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماجرایف پدیده، میزان، پردیسبان، کاسپین و موسسات مالی اعتباری هم به وجود آمد که مردم پول خود را از دست دادند و کسی هم پاسخگو نبود لذا این تنش ادامه پیدا کرد و حل نشد و باعث شد زمینه مشکلات و نارضایتی های اجتماعی پدید آید که البته موارد مشابه را هر از گاهی جلوی مجلس شورای اسلامی نیز مشاهده می کنیم.

وی افزود: در کنار این ها اخیرا شاهد گرانی هایی در بخش های مختلف در خصوص ارزاق اولیه مردم بودیم و از آنجایی که مشهد جزء شهرهای ضعیف به لحاظ بنیه مالی مردم بوده و یک میلیون و 400 هزار نفر حاشیه نشین داشته و مهاجرت پذیری بالایی نیز ازسوی ایرانیان و خارجی ها دارد، باعث شد زندگی سخت به مردم فشار بیاورد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: نارضایتی مردم صرفا روز گذشته نبوده و در گذشته نیز شاهد موارد مشابه بوده ایم که اوایل دهه 80 نیز به دلیل یک بی دقتی، انفجار اجتماعی اتفاق افتاد و درگیری در شهر شکل گرفت نکته مهم اینجاست که بعد از ظهور جریان فتنه، ضد انقلاب تلاش می کند به هر نارضایتی اجتماعی و هر حرکت اعتراضی اضافه شده و از آن سوءاستفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اتفاقات روز گذشته مشهد را حاصل دو زمینه دانست وافزود: زمینه تنشی اقتصادی و عدم پاسخگویی مدیران مربوطه که حتی مدیریت تنش زایی نیز داشته اند باعث اعتراضات مردمی شد و از طرف دیگر حضور برخی عناصر ضدانقلاب در جمعیت اعتراضی و سوءاستفاده آنها باعث سر دادن شعارهای ساختارشکنانه شد تا فیلمبرداری کرده و فرع را به جای اصل جا بزنند.

وی ادامه داد: در جریان دیروز بعد از هشدار اولیه پلیس، جمعیت متفرق شدند اما تعدادی که بحث های خاصی را دنبال می کردند مدت بیشتری در حالت اعتراض حضور داشتند که آن نیز بعد از مدتی حل شد و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.

عضو هیأت رئیسه ملجس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مسئولان باید به دنبال پیشگیری باشند و به جای برخورد با معلول، علت ها را حل کنند، خاطرنشان کرد: در رفتار مدیریت عمومی کشور شاهد عدم توجه دولت به مسائل معیشتی مردم هستیم که جامعه را در آستانه بحران قرار می دهد لذا باید توسعه و رشد اقتصادی و مقابله با فقر به عنوان مسأله اصلی دولت قرار گیرد.


ارسال شده در مورخه : جمعه، 8 دي ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
جمعه، 8 دي ماه، 1396 بازدید:1127 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب