مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

بررسی روند ساخت مرکز درمانی ۵۴٠ تخت‌خوابی، یک سال پس از کلنگ زنی؛ بیمارستان «حاشیه شهر» لنگ اعتبار

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت باشد
نماینده مردم مشهد و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در این‌باره گفت: به جای آغاز عملیات اجرایی یک پروژه درمانی جدید،

باید دو بیمارستان نیمه‌تمام شهید هاشمی‌نژاد و امداد و نجات شماره ٢ تکمیل شود.


امیرعلی‌قاسمی‌مقدم-تا دیروز می‌گفتیم حاشیه شهر اما امروز باید بگوییم بخشی از متن شهر که برای توسعه و آبادانی نیازمند نگاه ویژه مسئولان است. مناطق کم‌برخوردار مشهد با حدود یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر جمعیت، حالا که به متن شهر تبدیل شده، چشم‌انتظار امکانات و خدمات مناسب است.
به گزارش شهرآرا، در دولت یازدهم با راه‌اندازی مراکز بهداشت، همه «حاشیه‌نشیان» تحت پوشش خدمات رایگان سلامت قرار گرفتند تا بخشی از مشکلات ساکنان مناطق کم‌برخوردار در حوزه بهداشت و درمان رفع شود. پس از پوشش١٠٠درصدی حاشیه‌نشینان در طرح خدمات بهداشتی، مسئولان حرف از ساخت بیمارستان و مراکز درمانی در حاشیه کلان‌شهر مشهد به میان آوردند تا با ایجاد زیرساخت‌ها، دسترسی به خدمات درمانی برای ساکنان این مناطق تسهیل شود.آذر سال گذشته، اولین گام برای رفع مشکلات درمانی مناطق کم‌برخوردار برداشته شد. درست یک سال و یک ماه و ٩ روز قبل، یعنی سیزدهم آذر ٩۵، در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس‌جمهور، بیمارستان ۵۴٠ تخت‌خوابی حاشیه شهر مشهد کلنگ‌زنی شد. این پروژه قرار است با مشارکت تمام نهادها اجرایی شود. تا اینجای کار، آستان قدس رضوی، زمین مورد نیاز برای ساخت این مرکز درمانی را متقبل شده و شهرداری مشهد هم پروانه ساختمانی‌اش را به‌صورت رایگان صادر کرده است. قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همان موقع، ساخت بیمارستان۵۴٠ تخت‌خوابی حاشیه شهر را اقدامی در راستای کاهش فاصله طبقاتی اعلام کرد و گفت که این مرکز درمانی دو ویژگی عمده دارد که یکی همکاری مطلوب بین بخشی است و دیگری استفاده بهینه از منابع در این حوزه.

پروژه فعال نیست
مشاور استاندار خراسان رضوی در امور حاشیه شهر درباره آخرین وضعیت ساخت بیمارستان ۵۴٠ تخت‌خوابی مشهد گفت: این بیمارستان در زمین اهدایی از سوی آستان قدس رضوی و با پروانه رایگان صادر شده، در ابتدای جاده سرخس ساخته می‌شود.
محسن کوهی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا، ادامه داد: به دلیل نبود تخصیص اعتبار، این پروژه فعال نیست. اکنون فقط در حال رایزنی و تفاهم با دستگاه‌های اجرایی برای تأمین بودجه و آغاز مراحل اجرایی آن هستیم.وی تصریح کرد: امسال از محل تبصره ٣۶ قانون بودجه و ردیف اعتباری بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهری، اعتباراتی به استان تخصیص یافت اما با توجه به اینکه محل هزینه‌کرد آن، ساخت درمانگاه بود، نتوانستیم از این محل بودجه‌ای برای پروژه بیمارستان ۵۴٠ تخت‌خوابی حاشیه شهر پیش‌بینی کنیم.

پیگیری برای ردیف بودجه مستقل
مشاور استاندار خراسان رضوی در امور حاشیه شهر ادامه داد: پیگیر هستیم که برای ساخت این پروژه درمانی، ردیف اعتباری مستقلی در قانون بودجه لحاظ شود و بودجه مناسبی برای آن تخصیص یابد.
وی از تأمین بخشی از بودجه مورد نیاز ساخت بیمارستان ۵۴٠ تخت‌خوابی حاشیه شهر از طریق تهاتر زمین خبر داد و گفت: ۵٠ درصد از هزینه ٢٧٠ میلیارد تومانی اجرای این پروژه از محل فروش زمین واگذار شده از سوی وزارت راه و شهرسازی تأمین خواهد شد که اخیراً موافقت اولیه تهاتر زمین انجام شده است. کوهی تصریح کرد: تغییر کاربری و فروش زمین اهدایی از سوی وزارت راه و شهرسازی در دست اقدام است اما مراحل قانونی آن هنوز به صورت کامل طی نشده است.
وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی، زمین بیمارستان حاشیه شهر را تأمین کرده است، اضافه کرد: ساخت این مرکز درمانی ۵۴٠ تخت‌خوابی، پس از تأمین اعتبار و آغاز عملیات اجرایی آن، حدود دو سال و ۶ ماه به طول می‌انجامد.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت باشد
نماینده مردم مشهد و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در این‌باره گفت: به جای آغاز عملیات اجرایی یک پروژه درمانی جدید، باید دو بیمارستان نیمه‌تمام شهید هاشمی‌نژاد و امداد و نجات شماره ٢ تکمیل شود.

سید امیرحسین قاضی‌زاده در گفت‌وگو با شهرآرا، بیان کرد: این دو پروژه درمانی نیمه‌تمام باید ١٠ سال قبل ساخته می‌شدند اما اکنون یکی از آن‌ها ۴٠ درصد و دیگری صفر درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با تأکید بر اینکه مسئولان استانی به جای آغاز عملیات اجرایی یک پروژه درمانی جدید، پیگیر تکمیل دو بیمارستان نیمه‌تمام مشهد باشند، افزود: در این فاصله هم می‌توان پیگیر انجام مراحل اداری بیمارستان حاشیه شهر شد.

مشهد نیازمند ٣٠٠٠ تخت بیمارستانی
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشهد نیازمند سه هزار تخت بیمارستانی است، گفت: برای ساخت یک پروژه درمانی ابتدا باید مطالعات فاز صفر آن انجام گیرد، سپس از طریق وزارت بهداشت، مجوزهای مربوطه از سازمان برنامه و بودجه دریافت شود تا با پیش‌بینی ردیف بودجه مستقل، در روند تأمین اعتبار مورد نیاز پروژه مشکلی ایجاد نشود.
وی ادامه داد: طی مراحل اداری یک پروژه درمانی در ساختار اداری کشورمان حدود ٢ سال زمان می‌برد. بنابراین وقتی که این مراحل طی نشده باشد، قطعا ساخت بیمارستان به جایی نمی‌رسد مگر آن که رئیس جمهور با استفاده از اختیارات خود برای تأمین اعتبار پروژه اقدام کند.قاضی‌زاده از واگذاری زمین برای ساخت بیمارستان۵۴٠ تخت‌خوابی حاشیه شهر از سوی آستان قدس اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: بعید می‌دانم که زمین تحویل گرفته شده باشد.

برای پیگیری پروژه بیمارستانی آماده‌ایم
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز درباره آخرین روند ساخت بیمارستان۵۴٠ تخت‌خوابی حاشیه شهر گفت: این پروژه از طریق وزارت بهداشت و با همکاری استانداری خراسان رضوی و اداره کل راه و شهرسازی کلید خورده است و دانشگاه علوم پزشکی در روند اجرای آن هیچ نقشی ندارد.
محمد حسین بحرینی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای پیگیری ساخت پروژه درمانی بیمارستان حاشیه شهر اعلام آمادگی کرده اما تاکنون هیچ مسئولیتی در این رابطه به ما واگذار نشده است.
وی با بیان اینکه منابع اعتباری برای ساخت این پروژه بیمارستانی پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: زمینی برای ایجاد ارزش افزوده و تأمین بخشی از اعتبارات مورد نیاز از سوی وزارت راه و شهرسازی تأمین شده است که امیدواریم مراحل نهایی آن به‌زودی طی شود.

منیع خبر : http://shahrara.com/page,1396,10,20,3,00.html


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 24 دي ماه، 1396 توسط sahebi  چاپ مطلب
يكشنبه، 24 دي ماه، 1396 بازدید:1737 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 اصلاح قوانین در راستای اقتصاد شهری  [ شنبه، 1 ارديبهشت ماه، 1397 ] 1771 مشاهده
 مطالبات سه‌گانه از آقای معاون اول  [ شنبه، 1 ارديبهشت ماه، 1397 ] 1740 مشاهده
 مشکل آب روستاهای اطراف مشهد به زودی حل خواهد شد  [ پنجشنبه، 22 آبان ماه، 1399 ] 250 مشاهده
 ظرفیت‌های فرهنگی محلی تبدیل به فرصت‌های گردشگری شود  [ پنجشنبه، 13 ارديبهشت ماه، 1397 ] 1623 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب