مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

دولت باید ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی‌های لوکزامبورگ را مصادره کند/غارت اموال ایران مغایر با اصول اولیه روابط بین الملل است
عضو هیأت رئیسه مجلس، گفت: مصادره دارایی های ایران از سوی آمریکا، مغایر با توافق هسته ای و تمام اصول اولیه روابط بین الملل است.سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره توقیف ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی ایران در لوکزامبورگ، گفت: درباره موضوع مصادره اموال کشورمان باید به این مسئله توجه کرد که چرا غارت دارایی های کشورمان در دولت های قبلی رخ نمی داد و در دولت کنونی این مسئله تشدید شده است.
 

دولت باید ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی‌های لوکزامبورگ را مصادره کند/غارت اموال ایران مغایر با اصول اولیه روابط بین الملل است


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اقدام اخیر آمریکا در مصادره اموال ایران در حالی صورت می گیرد که اختلافات و دشمنی های این کشور با جمهوری اسلامی در دوره های قبلی بسیار بود و دولت یازدهم با هدف کاهش اختلافات پا به میدان گذاشت اما شاهدیم که اقدامات خصمانه آمریکا در این دوره افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: به طور حتم اگر آمریکایی ها احساس کنند که با مصادره و غارت دارایی های جمهوری اسلامی، کیان و منافع خودشان نیز به خطر می افتد، دست به چنین رویکردها و اقداماتی نمی زنند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: استراتژی آن ها، سیاست صلح از طریق قدرت است، از این رو رمز تمام موفقیت ها و پیروزی ها، اقتدار و قدرت است، اما در شرایط کنونی استراتژی ما صلح از طریق اظهار ضعف است.

وی گفت: زمانی که رویکرد ما این گونه باشد، آمریکایی ها به خود اجازه می دهند که در چندین مرتبه دارایی های کشورمان از دو میلیارد دلار و ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی ها و اموال ما را مصادره و غارت کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس، ادامه داد: مصادره دارایی های ایران از سوی آمریکا، مغایر با توافق هسته ای و تمام اصول اولیه روابط بین الملل است، از این رو دولت باید با تخلفات صورت گرفته از سوی کشور لوکزامبورگ برخورد کرده و معادل دارایی توقیف شده جمهوری اسلامی، اموال این کشور را مصادره کند.

منابع آگاه گفته‌اند قاضی دادگاه لوکزامبورگ  1.6 میلیارد دلار از دارایی‌های متعلق به بانک مرکزی ایران را توقیف کرده است.


ارسال شده در مورخه : جمعه، 20 اسفند ماه، 1395 توسط admin  چاپ مطلب
جمعه، 20 اسفند ماه، 1395 بازدید:1112 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 جای خالی شفافیت ارزی دربازار دارو  [ يكشنبه، 10 تير ماه، 1397 ] 877 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب