مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

لزوم طراحی اکوسیستم اقتصادی کارآفرینی/ بودجه هر دستگاه متناسب با عملکرد سال گذشته آن پرداخت شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 27 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به دولت،سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی گفت: شهرهای ما باید ثروت آفرین باشند،شهر مشهد می تواند با هدفگذاری صحیح به مرکز تجارت اسلامی تبدیل شود و با اتصال فوق سریع بندر چابهار به منطقه آزاد سرخس،درآمدزایی از اتصال کشورهای آسیای میانه به دریای آزاد کسب کند.


مشهد می تواند با هدفگذاری صحیح به مرکز تجارت اسلامی تبدیل شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تذکری به دولت افزود: بنا به دستور قرآن کریم امروز باید تلاش کنیم تا آینده را بسازیم.هدفمندی یارانه برای توانمندسازی و سالم سازی آحاد جامعه است تا به چرخه تولید ثروت و ارزش افزوده وارد شود،لذا فرصت کار کردن باید ارزشمند شود و دولت موظف است جهت توانمندسازی طبقات ضعیف اجتماعی، سلامت آنها و روان سازی کسب و کار آنها اقدام کند تا بدین ترتیب تمام مردم جامعه از فرصت های یکسان برخوردار و در توسعه ایران شریک شوند.

مردم ایران سرمایه داران نفت هستند/دولت پاسخگویارزش افزوده پروژه هایی که راه اندازی می کند،باشد

وی با بیان اینکه از آنجا که دولت ایران همیشه به پول نفت برای بودجه جاری دسترسی داشته است، اهمیت نیروی انسانی را درک نکرده، ادامه داد: مردم ایران، سرمایه داران نفت هستند و ما نمایندگان از طرف مردم این سرمایه را در اختیار دولت قرار می دهیم و دولت و سازمان های دولتی باید موظف باشند که گزارش ارزش افزوده و ثروت ایجاد شده از نفت را به مجلس ارائه دهند، نه اینکه خرج سرمایه ملی را بیان کنند؛ لذا دولت باید در برابر ارزش افزوده پروژه هایی که راه اندازی می کند،پاسخگو باشد که متاسفانه اینگونه نبوده است و ما اکنون با پروژه های زیانده بسیاری روبر هستیم، لذا بودجه هر سازمان دولتی باید متناسب با ارزش افزوده تولیدی ایجا شده سال گذشته اش، همراه باشد.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه حرکت به سمت طراحی اکوسیستم اقتصادی کارآفرینی و طراحی سازوکارهای اثر بخش و ایجاد فناوری های آینده ضرورت حیاتی است،یادآور شد:در این زمینه برای پیگیری این موضوع باید کارگروه روشنی را تشکیل دهد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به سازمان برنامه و بودجه درباره وعده هایی که در جریان سیل کلات داده، افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه،رئیس سازمان مدیریت بحران در کلات حضور یافتند و در جمع مردم قول دادند که متاسفانه هیچ یک از این وعده ها محقق نشده است و مردم از ما در این باره سوال می کنند.

بودجه حاشیه شهر مشهد در لایحه بودجه 97 وجود ندارد

وی در تذکری خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد:براساس قانون باغ هایی که درمسیر رودخانه ها قرار دارند و عمر قابل توجهی از آن گذشته،باید توسط وزارت نیرو به باغداران،خسارت پرداخت شود؛اما متاسفانه باغ ها تخریب می شوند بدون اینکه خسارت افراد پرداخت شود.

عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:با توجه مصوبه شورای عالی امنیت ملی متاسفانه امسال بودجه حاشیه شهر مشهد در لایحه بودجه وجود ندارد که به دولت در این باره تذکر می دهم و کمیسیون تلفیق باید آن را تصویب کند.


ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 27 دي ماه، 1396 توسط admin  چاپ مطلب
چهارشنبه، 27 دي ماه، 1396 بازدید:841 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب