مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

سلامت محلات اولویت اجتماعی شدن سلامت است

به گزارش ایرنا، حسین ملک افضلی روز پنجشنبه در مراسم آغاز به کار مجمع سلامت خراسان رضوی در مشهد افزود: در سالهای ابتدای انقلاب به دلیل شیوع بیماریهای واگیردار، عمده فعالیت مسئولان وزارت بهداشت حول محور ریشه کنی بیماری هایی از قبیل فلج اطفال و کزاز و امثال آن بود لذا سراغ مباحث اجتماعی سلامت نرفتند.


وی اظهار کرد: اما امروز معضل بیماری های واگیردار در کشور حل شده و با مساله ای با عنوان آسیب های اجتماعی در حوزه سلامت مانند انواع سرطان ها و سوانح رانندگی مواجه هستیم که دیگر با فناوری پزشکی قابل حل نیست.
وی گفت: باید راهبرد 'همه برای سلامت' را به کار گیریم و نظام سلامت را اجتماعی کنیم زیرا نظام سلامت دیگر نمی تواند در انحصار متخصصین باشد و باید در کنار آن بسیج سلامت به صورت سازمان یافته شکل گیرد.
ملک افضلی افزود: باید ظرفیتهایی را که خارج از فناوری پزشکی است شناسایی و توانمند نمود و از آنها برای ارتقای سلامت جامعه بهره برد.
وی اظهار کرد: این امر که از آن به عنوان طب پیرامونی یاد می شود، هدف معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و درمان است.
وی گفت: ساز و کار اجتماعی شدن سلامت نیز راه اندازی مجامع سلامت است که راه اندازی آنها باید از محلات و مناطق کم برخوردار مانند حاشیه شهرها و روستاها آغاز شود.
ملک افضلی افزود: به دنبال سازماندهی اجتماعی شدن سلامت هستیم که لازمه آن این است که مردم در این زمینه توانمند شده و خود برای حل مشکلات وارد عمل شوند.
وی با تاکید بر تامین سلامت فعالیت های اجتماعی اظهار کرد: برای تحقق این امر باید رفع تبعیض کرده و درآمدزایی نماییم که همه این مسائل در طب پیرامونی مطرح شده است.
عضو هیات رئیسه و نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در دوران انقلاب اسلامی امید به زندگی ایرانیان 20 سال افزایش یافت که این مهم در نتیجه تلاش دست اندرکاران بخش سلامت تحقق یافت.
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی افزود: امروزه دادن همه اختیارات و منابع و امکانات کشور به یک نهاد برای تامین سلامت، نمی تواند تامین کننده سلامت جامعه باشد.
وی اظهار کرد: دولت به این نکته توجه کرده است که باید مردم را در تامین سلامت شریک نمود و مشارکت آنان را جلب کرد.
وی گفت: سیاست های کلی نظام ناظر بر نقش آفرینی عموم مردم در تامین و ارتقای سلامت است و در این میان اصلاح سبک زندگی و رفتار مردم در اولویت قرار دارد که در برنامه پنجم و ششم توسعه نیز به آن اشاره شده است.


ارسال شده در مورخه : جمعه، 24 فروردين ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
جمعه، 24 فروردين ماه، 1397 بازدید:1560 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 هشدار درباره زایش شهر‌های جدید در اطراف مشهد  [ شنبه، 20 مهر ماه، 1398 ] 647 مشاهده
 بازدید نمایندگان خراسان از مناطق زلزله‌زده مشهد  [ چهارشنبه، 16 فروردين ماه، 1396 ] 2062 مشاهده
 مشهد ۲۰۱۷ فرصتی ترویجی برای میراث‌داران فرهنگ رضوی است  [ چهارشنبه، 18 اسفند ماه، 1395 ] 1605 مشاهده
 توس نقطه تلاقی اسلامیت و ایرانیت است  [ يكشنبه، 13 فروردين ماه، 1396 ] 2101 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب