مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

پیگیری طلب 3 هزار میلیاردی شهرداری مشهد از دولت
پنج نماینده مشهد در مجلس طی دو نامه جداگانه خطاب به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، خواستار پرداخت بدهی معوق دولت به شهرداری مشهد و پرداخت بدهی اوراق مشارکت خطوط 2 و 3 قطار شهری مشهد شدند.

پرداخت معوق دولت به شهرداری 
بر اساس قانون بودجه 96
به گزارش خراسان رضوی، نامه اول سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، جواد کریمی قدوسی، رضا شیران و حجج الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی و نصرا... پژمان فر درباره قانون پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌هاست که به مبلغ 2698 میلیارد و 60 میلیون و 392 هزار و 798 تومان طلب شهرداری مشهد تا زمان حاضر از دولت اشاره شده است. این رقم از بدهی، مربوط به 89 دستگاه دولتی است که ظرف چند سال به شهرداری مشهد بدهکار شده‌اند. در این نامه از دولت خواسته شده است با صدور مجوز انتشار اوراق صکوک یا اسناد خزانه اسلامی با تضمین بازپرداخت سود و اصل آن توسط دولت، این بدهی رفع شود. براساس تصویر نامه ارسالی، دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور ذیل این نامه خطاب به پور محمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور نوشته است «بانظر مساعد اقدام شود ».
بدهی دولت به قطار شهری
موضوع بازپرداخت سود و اصل اوراق مشارکت خطوط 2 و 3 قطار شهری مشهد یکی دیگر از مواردی است که طی نامه دوم از دولت خواسته شده است. به استناد این نامه که از طریق دفتر این نمایندگان در اختیارروزنامه خراسان رضوی قرار گرفته است شهرداری مشهد طی سال های 92 تا 96 اوراقی به مبلغ 22 هزار میلیارد ریال منتشرکرده و دولت نیز 50 درصد سود علی الحساب در مقاطع بازپرداختی سه ماهه و 50 درصد از اصل آن را در سر رسید تعهد کرده است. دولت این مبلغ را در سال 96 پرداخت کرده ولی طی سال های 92 تا 96 این مبالغ معوق مانده که به رقم 229 میلیارد و 994 میلیون و 753 هزار و 359 تومان می رسد. شهرداری مشهد دوباره در اسفند 96 اوراق مشارکتی به میزان 7 هزار میلیارد ریال برای سال 97 منتشر کرد که بدهی دولت بابت این اوراق تا پایان سال 97 به مبلغ 372 میلیارد و 570 میلیون و950 هزار تومان خواهد رسید. در مجموع، کل بدهی دولت بابت پرداخت اصل و سود اوراق مشارکت به شهرداری مشهد تا پایان سال 97 مبلغ 602 میلیارد و 565 میلیون و703 هزار و 359 تومان خواهد بود که نمایندگان مشهد موافق با تعهد و شرایط قراردادها، خواستار پرداخت این بدهی به شهرداری مشهد شدند. براساس تصویر نامه ارسالی، دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور ذیل این نامه نیز خطاب به پور محمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور نوشته است«از مصوبات سفر است ،اقدام شود».
در همین رابطه سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که این اقدام تلاش 5 نماینده مشهد برای کمک به مدیریت شهری و چرخیدن چرخ پروژه های شهری بوده است و مربوط به یک نماینده نمی شود گفت :معمولا برای شهرداری ها در ارتباط با سازمان های دولتی مطالباتی ایجاد می شود همچنین اعتباراتی نیز به طور قانونی یا براساس مصوبات دولتی برای شهرداری‌ها پیش بینی می شود که گاهی امکان پرداخت آن برای دولت یا دستگاه اجرایی بدهکار مهیا نمی شود و به طور طبیعی نقد نشدن این مطالبات در عملکرد مدیریت شهری به ویژه حوزه خدمت رسانی به زائران و مجاوران خلل ایجاد می کند. وی ادامه داد:از این رو و براساس نشستی که نمایندگان مشهد در مجلس پیش از سال 97 با شهردار مشهد داشتند رقم دقیق این  مطالبات احصا شد و در جلسه با حضور آقای نوبخت پیش بینی پرداخت مطالبات صورت گرفت که به اذعان شهردار مشهد بخشی از توافقات صورت گرفته اجرایی شده است . قاضی زاده تصریح کرد:بااین حال اخیرا شهردار مشهد گفتند که بخش دوم این مطالبات پرداخت نشده است بنا براین 5 نماینده مردم در مجلس نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشتند و در آن خواستار پرداخت مابقی مطالبات شدند که با دستور ویژه آقای نوبخت همراه بوده است . وی افزود:امیدواریم با اجرای این دستور پرداخت مطالبات شهرداری سرعت بگیرد و کمکی به اقتصاد شهر شود .

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 13 ارديبهشت ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 13 ارديبهشت ماه، 1397 بازدید:1291 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 پیگیری «شهریه‌های نجومی»، وعده‌ی دکتر قاضی زاده  [ سه شنبه، 23 آبان ماه، 1396 ] 1286 مشاهده
 پیگیری مشکلات مالیاتی اصناف مشهد  [ پنجشنبه، 17 فروردين ماه، 1396 ] 1952 مشاهده
 پيگيرى تخصيص اعتبار تكميلى روستاى سيل زده ژرف  [ شنبه، 16 تير ماه، 1397 ] 1170 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب