مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

اهداف فرصت دوماهه مجلس برای بررسی و پیگیری FATF/ دولت با مسکوت ماندن لایحه موافق بود
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسکوت ماندن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌اللملی مبارزه با تأمین مالی تروریسم با موافقت دولت انجام شد، گفت: تنها درصورتی پیوستن ایران به FATF معنا پیدا می‌کند که تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مسکوت ماندن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم با رأی نمایندگان در صحن علنی مجلس گفت: اگر قرار است تحریم های قبل از برجام به خصوص در حوزه روابط بانکی بازگردد دلیلی ندارد به سازمانی مثل FATF بپیوندیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این فرصت  دوماهه از سوی مجلس گذاشته شد تا طی آن بررسی و پیگیری شود که آیا اروپایی ها توان مقابله با آمریکا بعد از خروج این کشور از برجام را دارند یا خیر.

وی ادامه داد: اگر تحریم ها علیه ایران برداشته و مفاد برجام به صورت کامل اجرا شد، پیوستن جمهوری اسلامی به FATF معنا پیدا می کند اما در غیر این صورت به این گروه نمی پیوندیم و حتی پیوستن به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم نیز بی معنا خواهد شد چرا که این کنوانسیون به اعضای FATF مربوط است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بر اساس سرنوشت برجام درباره پیوستن به کنوانسیون بین المللی مبارزه با اقدام مالی تروریسم تصمیم گیری خواهد شد، خاطرنشان کرد: دولت نیز در صحن مجلس با مسکوت ماندن دو ماهه این لایحه تا بررسی های بیشتر موافقت کرد.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 22 خرداد ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 22 خرداد ماه، 1397 بازدید:899 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 طرح عدم کفایت رئیس جمهور روی میز است  [ يكشنبه، 10 تير ماه، 1397 ] 910 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب