مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

ورود دیوان محاسبات کشور به پرونده ارز بگیران دولتی

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بانک مرکزی موظف است لیست ارز بگیران دولتی را در سایت خود منتشر کند اما این کار را انجام نداده و باید پاسخگو باشد.سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با  صبح توس؛ ضمن اشاره به عدم انتشار فهرست ارز بگیران دولتی اظهار کرد: فهرست ارز بگیران دولتی توسط قوه قضائیه از دولت مطالبه شده است و این لیست را بانک مرکزی در اختیار دستگاه‌های نظارتی گذاشته است.


وی افزود: یعنی بانک مرکزی این فهرست را به قوه قضائیه و دیوان محاسبات تحویل داده است؛ اما اینکه این ارزهای دولتی به‌صورت صحیح مصرف‌شده یا خیر باید توسط دستگاه ای نظارتی بررسی شود.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه مسئله امروز دریافت لیست و اسامی افرادی که ارز دولتی را دریافت کرده‌اند نیست، گفت: این لیست توسط دولت با کمی تأخیر به قوه قضاییه تحویل داده شد که به همین دلیل برخورد صورت گرفت و تا آنجا که من مطلع هستم اکثر لیست‌ها در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته است.

قاضی‌زاده بیان کرد: بانک مرکزی موظف است لیست ارز بگیران دولتی را در سایت خود منتشر کند اما این کار را انجام نداده و باید پاسخ عدم انتشار آن را بدهد.

وی افزود: البته من نیز مطلع نیستم که ممکن است لیست‌های دیگری نیز موجود باشد یا خیر اما آنچه من اطلاع دارم این است که منتشرشده و دستگاه‌های نظارتی باید نظارت کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه دستگاه نظارتی که باید در این زمینه وظیفه خود را انجام دهد، دیوان محاسبات کشور است، بیان کرد: دیوان محاسبات نیز در این زمینه ورود کرده است و آن را دریافت کرده و در صورت تخلف نیز حتماً پرونده تشکیل داده، آن را به مجلس ارائه می دهد و برخورد می‌کند.

وی تصریح کرد: در خصوص سؤال از رئیس‌جمهور نیز از سوی هیئت‌رئیسه ارسال‌شده و آقای روحانی یک ماه فرصت دارد که تعیین زمان بکنند و در مجلس حضور پیدا کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سؤال نمایندگان از رئیس‌جمهور، عنوان کرد: در خصوص لیست ارز بگیران دولتی نیز سؤالی از رئیس‌جمهور پرسیده نمی‌شود و این موضوع جزو 5 سؤالی که مجلس قصد دارد از رئیس‌جمهور بپرسد نیست.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ادامه استیضاح‌هایی که مجلس بنا دارد انجام دهد، خاطرنشان کرد: اینکه آیا آقای آخوندی وزیر راه استیضاح می‌شوند یا خیر اطلاعی ندارم، اما استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس مطرح است لذا اگر تعداد امضای آن در حدنصاب بماند استیضاح می‌شوند.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 23 مرداد ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 23 مرداد ماه، 1397 بازدید:1040 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 عضو هیئت‌رئیسه مجلس تأیید لوایح FATF را رد کرد  [ سه شنبه، 30 مهر ماه، 1398 ] 561 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب