مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

قاضی‌زاده هاشمی: مشکل کشور در تاکتیک و روش نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: مشکلات امروز کشور مشکلات تاکتیکی و در روش نیست، مشکل در توحید است، مشکل در عدم توکل و اعتماد به خداست.به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، کنگره تاسیس حزب اسلامی قانون، صبح امروز پنج‌شنبه (19 مهر) در کانون فرهنگی توحید برگزار شد.


در این کنگره امیرحسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، درباره وظیفه نخبگان و احزاب در جامعه دینی، گفت: دو نوع نگاه به موضوع قدرت در عالم  مطرح است. انسان چون جامعه‌محور زندگی می‌کند باید حقوق و تکالیف در جامعه مشخص شود. این منشا مفهوم قدرت است و از وقتی جوامع انسانی شکل گرفتند افرادی وظیفه ضابطه‌گذاری داشتند.

وی با بیان اینکه یک نگاه انسان‌گرا به قدرت وجود دارد که می‌گوید چون انسان اشرف مخلوقات است انسان باید جهان را اداره کند، گفت: برخی نظام‌ها نخبه‌گرا هستند در این جوامع آن چیزی حاکم است که جامعه به آنها مقبولیت می‌دهد. در این جوامع هیچ‌کس صاحب حکم نیست چرا که انسان محدود به زمان و مکان است. اگر حکم لله و للرسول هم می‌گوییم، رسول پیام‌رسان است.

قاضی‌زاده در ادامه تصریح کرد: نقش احزاب اسلامی نقش چهره‌های اسلامی مانند عمار است که با درک موقعیت و شرایط جامعه با مدیریت افکار عمومی زمینه مدیریت یک حاکمیت توحیدی را فراهم می‌کنند. موضوع کار تشکیلاتی در جامعه دینی، سازماندهی برای اجرای فرامین الهی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: احزاب و تشکل‌های سیاسی در جمهوری اسلامی تجربه شدند. از حزب جمهوری اسلامی که همه یادمان است گرفته تاکنون، که اوایل نیت خالص داشتند اما الان گاها هدف‌ها تغییر کرده و امداد غیبی هم وقتی حاصل می‌شود که هدف یاری کردن خدا باشد. خداوند می‌فرماید هدفت را خالص کن من برای تو کافی هستم. 

وی تصریح کرد: مشکلات امروز کشور مشکلات تاکتیکی و در روش نیست، مشکل در توحید است. مشکل در عدم توکل و اعتماد به خداست. کار شیطان این است که از طریق فقر و دعوت به فحشا باعث انحراف جامعه شود. ما کی توکل کردیم و به حرف ولی خدا و جانشین ولی خدا گوش کردیم و نتیجه ندیدیم؟


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 19 مهر ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
پنجشنبه، 19 مهر ماه، 1397 بازدید:844 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 برای تحقق گام دوم انقلاب به نظام فکری و مدیریتی نیاز داریم  [ پنجشنبه، 29 فروردين ماه، 1398 ] 645 مشاهده
 مبانی نظری و عملی بیمه های اجتماعی نیاز به بازنگری دارد  [ چهارشنبه، 18 اسفند ماه، 1395 ] 1226 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب