مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

کاهش درآمد شهرداری ها به افزایش بنگاه داری دولت منجر می شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: محدود کردن درآمد شهرداری ها به افزایش بنگاه داری دولت می انجامد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، سید امیرحسین قاضی ‌زاده هاشمی روز پنجشنبه در هشتمین نشست شورای اسلامی استان خراسان رضوی با اشاره به لایحه مربوط به محدود کردن بخشی از درآمدهای شهرداری ها که در مجلس در حال بررسی است، افزود: اگر این رویه ادامه پیدا کند زمانی می رسد که کارمندان شهرداری بگویند چون بودجه نداریم، کار نمی کنیم.


وی با بیان اینکه واگذاری کار به مردم و نهادهای برخاسته از مردم موجب رشد و توسعه بهتر کشور می شود، یادآور شد: شهرداری ها نیز در زمانی که از سوی دولت مدیریت می شدند نسبت به زمانی که شوراهای اسلامی آنها را اداره می کردند، عملکرد ضعیفتری داشتند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس درباره لایحه حذف نفع شهرداری ها از عوارض مربوط به آلایندگی واحدهای تولیدی، گفت: این مساله تا حدی به رفتار شهرداری ها بازمی گردد که نگاه درآمدی به این عوارض دارند و گرفتن این عوارض از اهداف اصلی خود منحرف شده و در راستای اهدافش هزینه نمی شود.

قاضی ‌زاده هاشمی افزود: خطر آلایندگی ها و آلودگی محیط زیست در کشور جدی است و هدف دولت از دریافت عوارض از واحدهای آلاینده هدایت آنها به سوی کاهش آلایندگی است؛ با این حال هنوز لایحه یاد شده در مجلس تصویب نشده است.

وی در باره تسهیلات اشتغالزایی نیز گفت: در سال های اخیر تنها نهادی که 100 درصد منابع دریافتی را جذب کرده، کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است، در حالی که صندوق کارآفرینی امید نتوانسته همه منابع را جذب کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در مسیر توسعه کشور، یکی از شکایات همیشگی، عدم توازن توسعه بین شرق و غرب یا شمال و جنوب است که باعث شده کشور چند قطبی شود.

وی اظهار داشت: دستیابی به کشوری با رشد متوازن نیاز به یک نگاه کلان نگرانه و برخورداری از اطلاعات جامع از سوی شوراهای اسلامی شهرها و استان ها دارد.

قاضی زاده گفت: باید شاخص ها در حوزه های مختلف در اختیار اعضای شوراهای اسلامی شهرها و استانها قرار گیرد تا مطالبات مردم را در این راستا سازماندهی کنند و گامی در جهت توسعه متوازن شهرها و مناطق بردارند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر شوراهای اسلامی شهر و استان با در نظر گرفتن شاخص ها و اطلاعات مدیریت را برعهده گیرند، شهری مانند مشهد بیش از یک میلیون حاشیه نشین نخواهد داشت که دولت و مجلس در پی اختصاص بودجه برای رفع مشکلات حاشیه شهر برآیند.

وی اظهار داشت: با اختصاص بودجه به حاشیه شهر مساله حاشیه نشینی را حل نکردیم و فقط اندکی از شدت آسیب پذیری خانوارها را کاسته ایم.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 28 مهر ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 28 مهر ماه، 1397 بازدید:1305 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 سخنرانی رهبرانقلاب دراجتماع زائران ومجاوران حرم رضوی  [ سه شنبه، 1 فروردين ماه، 1396 ] 2019 مشاهده
 سرانه فضای سبز و خدمات درمانی حاشیه شهر مشهد پائین است  [ چهارشنبه، 4 مرداد ماه، 1396 ] 2290 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب