مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

نباید مناطق آزاد تبدیل به دروازه واردات شود

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هیچگاه قرار نبود مناطق آزاد تبدیل به دروازه واردات شود.امیرحسین  قاضی‌‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا درباره موضوع واردات در مناطق آزاد و رابطه آن با تولید داخلی اظهار کرد: بحث واردات کالا در مناطق آزاد فقط محدود به مناطق مربوطه است. زمانی هم که کالای وارداتی از منطقه آزاد می‌خواهد وارد سرزمین اصلی شود باید عوارض و حقوق قانونی را پرداخت کند.


وی افزود: بنابراین اگر قانون مناطق آزاد درست رعایت شود و به عبارتی گلوگاه‌ها کنترل شوند، طبیعتاً نباید واردات کالا روی تولید داخلی اثر منفی بگذارد. نکته دوم این است که مناطق آزاد یک جایگاهی برای سرمایه‌گذاری خارجی و برای توسعه تولید بود تا کسانی که نمی‌خواهند مالیات دهند در این مناطق فعالیت کنند. افرادی که قصد دارند کمتر از سرزمین اصلی هزینه تولید را پرداخت کنند می‌توانند در مناطق آزاد سرمایه‌گذاری کنند و طبیعتاً نباید این موضوع نقصانی در بخش تولید پدید آورد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیچگاه قرار نبود که مناطق آزاد تبدیل به دروازه واردات شود. اگر به قانون عنایت شود، طبیعتاً مناطق آزاد باعث پیشرفت اقتصاد یک منطقه و کشور می‌شود ولی چون چارچوب آن درست رعایت نمی‌شود، مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وضع مالیات بر مَسکن‌های خالی سبب کاهش قیمت می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در‌خصوص وضع مالیات بر مسکن‌های خالی و تأثیر آن بر کاهش قیمت مسکن گفت: وضع این قانون این یک امر جهانی است. عمده کشورهایی که حساب و کتاب دارند، دو نوع مالیات را برای خود در نظر گرفته‌اند.

وی ادامه داد: یکی مالیات بر عواید سرمایه بوده که شامل مسکن نشده بلکه به عنوان مثال کسی کارخانه‌ای دارد و بی‌دلیل تعطیل می‌کند، باید مالیات بپردازند، به این‌ معنی که یک مؤدی بداند که باید ظرفیت‌های اقتصادی‌اش را بلا‌استفاده نگذارد و کسی هم که فاقد ظرفیت است بی‌جهت نمی‌آید یک ظرفیت اقتصادی را اشغال کند. این امر یک پدیده شناخته شده جهانی است و خیلی از کشورهایی که بالأخره اکنون جزو کشورهای پیشرو اقتصادی جهان هستند از این ظرفیت استفاده می‌کنند و حتماً مفید است.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: بدون تردید وضع مالیات بر مسکن‌های خالی سبب کاهش قیمت در این حوزه می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا, پیشتر نیز خبرگزاری آنا در قالب گزارشی با موضوع مناطق آزاد با عنوان در بند مناطق آزاد  به این موضوع  به‌صورت مفصل پرداخته است.


ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 29 آبان ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
سه شنبه، 29 آبان ماه، 1397 بازدید:726 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 اصلاح نظام تعلیم و تربیت عمومی ضروری است  [ جمعه، 21 دي ماه، 1397 ] 807 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب