مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

اصلاح ساختاری مدنظر رهبر انقلاب شامل چه حوزه‌های اقتصادی می‌شود؟

دو روز پیش علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی‌از «فرمان مقام معظم رهبری» برای «اصلاح ساختار کشور» خبر داد؛ اصلاحی که به تاکید مقام معظم رهبری باید «ظرف ۴ ماه آینده» صورت گیرد. براساس آنچه خبرگزاری خانه ملت گزارش داده است، علی لاریجانی این موضوع را در سخنرانی دیروز خود در نشست شورای اداری استان قم مطرح و تاکید کرد که شاید این اصلاح ساختاری به «اصلاح بودجه» نیز بینجامد. البته «ایرنا» نیز در گزارش خود از این نشست، با اشاره به اظهارات رئیس مجلس درباره فرمان مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار کشور طی چهار ماه آینده، به نقل از لاریجانی نوشت: «در زمینه اصلاح ساختار در برخی حوزه‌ها همچون انرژی ممکن است تغییراتی به‌وجود آید که هدف آن رفاه مردم است.» با این حال، ساعتی پس از انتشار این خبر مهم به نقل از علی لاریجانی، یکی از اعضای هیات‌رئیسه مجلس در گفت‌و‌گویی تاکید کرد که این فرمان رهبری معطوف به «اصلاح لایحه بودجه است» و نه «اصلاح ساختار کشور».


سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی‌در توضیحانی درباره سخنان امروز لاریجانی مبنی‌بر دستور رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار کشور، تاکید کرد که «این دستور مربوط به اصلاح ساختار کشور نیست؛ بلکه درباره اصلاح ساختار بودجه کشور است بنابراین خبر یادشده ناقص است.»

عضو هیات‌رئیسه مجلس توضیح داد: پس از آنکه پیش‌نویس لایحه بودجه ۹۸ تهیه شد، رهبر معظم انقلاب نامه‌ای به شورای هماهنگی اقتصادی و دولت نوشتند و ۶ بند ایراد و توصیه داشتند. بعد مسوولان گفتند «اصلاح لایحه بودجه بر این اساس زمان می‌برد چون اصلاح برخی بخش‌ها مقدمات و کار مطالعاتی می‌خواهد»، رهبر معظم انقلاب فرمودند «۴ ماه به شما فرصت می‌دهم، تا جایی که می‌توانید برای ارائه لایحه بودجه ۹۸ انجام دهید، مواردی هم که فرصت نمی‌شود، به‌صورت لایحه اصلاحیه در اردیبهشت‌ماه انجام دهید.»


ارسال شده در مورخه : شنبه، 20 بهمن ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب
شنبه، 20 بهمن ماه، 1397 بازدید:810 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 مسکن اقساطی برای کارمندان دو هفته دیگر نهایی می‌شود  [ سه شنبه، 28 خرداد ماه، 1398 ] 608 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب