مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

سفردکتر قاضی زاده به همراه استاندار استان خراسان رضوی به کلات با ۲۶ مصوبه به بار نشست

در پی بازدید پنج شنبه هفته گذشته دکتر سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی و استاندار خراسان رضوی، از شهرستان کلات در جلسه امروز یکشنبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ۲۶ مصوبه جهت ارتقا زیرساخت های راه، آب، کشاورزی، گردشگری، مخابراتی و مرزی در این شهرستان به تصویب رسید.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رزم حسینی در این جلسه ضمن تاکید بر رفع مسائل مطروحه و همکاری دستگاه های استان در احرای مصوبات گفت: لازم است برای بررسی طرح های اقتصادی شهرستان دستگاههای ذی ربط به همراه فعالان و تسهیل گران اقتصاد مقاومتی جلسلت مشترک برگزار نمایند.
امام جمعه شهر کلات نادری نیز در این جلسه اظهار داشت: اگر مصوبات امروز عملی شود باور ما مبنی بر ارائه بزرگترین خدمت به مردم تقویت خواهد شد.
حجت الاسلام محمد صاحبی ادامه داد: انتظار ما از همرزم سردار قاسم سلیمانی نیز همین است چرا که سه روز بعد از بازدید ایشان از کلات، برگزاری چنین جلسه مهمی، اقدامی بسیار بزرگ و جهادی است.
وی به موضوع رونق تولید اشاره و بیان کرد: گاهی شاهدیم که ادارات همکاری لازم را با مردم ندارند و لازم است استاندار محترم در این خصوص دستورات لازم را برای همکاری بیشتر دستگاهها با تولیدکنندگان صادر فرمایند.
حجت الاسلام محمد حسین حسین زاده بحرینی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه خواستار اختصاص سهم کمک های فنی و اعتباری شهرستان کلات مطابق قانون شد.
رضا شیران خراسانی دیگر نمایند مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی هم به جایگاه ویژه روستای گردشگری بابا رمضان اشاره کرد و خواستار توجه به رونق این منطقه گردشگری شد.
در این جلسه که با حضور سه نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل و مدیران محلی شهرستان کلات همراه بود مقرر گردید:
برای سرمایه گذاری در زمینه خدمات ، صنعت و تولید در منطقه و در حد ظرفیتهای آبی منطقه تخصیص آب صورت خواهد گرفت.
در فاصله 5  کیلومتر تا مرز حفر چاه برای کلیه مصارف از جمله کشاورزی پس از صدور پروانه در حجم آب قابل تخصیص بلامانع است و همچنین مجوز برای تخصیص آب به شیلات از آبهای زیرزمینی توسط شرکت آب منطقه ای صادر می شود.
شرکت آب و فاضلاب استان تعهد نمود پس از صدور مجوز حفر چاه آهکی توسط شرکت آب منطقه ای حداکثر ظرف مدت 6 ماه نسبت به حفر تعداد 4 حلقه چاه آهکی (دو حلقه در کلات و دو حلقه در زاوین ) اقدام نماید.        
ظرف سه ماه شبکه آبیاری سد چهچه توسط آب منطقه ای و سد قره تیکان با کمک جهاد کشاورزی به بهره برداری برسد. همچنین جاده دسترسی به سد چهچهه توسط شرکت آب منطقه ای پس از تأمین اعتبار پیگیری و اجرا گردد.
برای مهار آب های سطحی، ساخت بندهای انحرافی و سدهای زیرزمینی و نقاط طبیعی قابل ذخیره سازی آب در مناطق نزدیک به خارج از حوضه آبریز مجوزهای لازم توسط شرکت آب منطقه ای استان صادر شود.
از محل اعتبارات سال 98 با پیشنهاد کمیته برنامه ریزی شهرستان برای احداث دیوار ساحلی ورودی شهر کلات نادر که در سال 93 تخریب شده اقدام و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تخصیص مساعدت حداکثری نماید.
اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تهیه طرح مطالعاتی مسیر جدید مشهد به کلات ظرف مدت 10 ماه آینده اقدام و منابع آن از طریق استانی و ملی پیگیری و تأمین گردد.
اداره کل منابع طبیعی نسبت به شناسایی مناطق سیل خیز منطقه کلات و مطالعه عملیات آبخیزداری با هماهنگی شرکت آب منطقه ای استان اقدام و برنامه ریزی زمان بندی برای اجرای را ارائه نماید.
شهرداری با نظارت استانداری نسبت به بررسی جلوگیری از سیلاب به داخل شهر اقدام کند و منابع مالی توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تأمین شود.
سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تأمین اعتبار توسعه راههای روستایی شهرستان کلات اقدام نماید.
مقرر گردید با اختصاص قیر رایگان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به آسفالت مسیرهای منتهی به آبشارهای آب گرم و ارتکند تا پایان شهریور ماه 1398 اقدام نماید.
با عنایت به اتمام 13کیلومتر از عملیات ساخت راه سنگانه به چهچهه مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تحویل راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به نصب علائم راهنمایی و رانندگی ظرف مدت 8 ماه اقدام نماید.
مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تأمین قیر مورد نیاز حدفاصل سنگانه تا چهچهه را پس از تنظیم تفاهم نامه فی مابین در اداره کل امنیتی انتظامی و اداره کل راه و شهرسازی به پیمانکار اداره کل امنیتی استاندار تحویل نماید.
اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تأمین قیر مورد نیاز حدفاصل سنگانه تا قره تیکان به طور 19 کیلومتر طبق بند 14 این صورتجلسه تهیه و به پیمانکار اداره کل امنیتی جهت اجرا تحویل نماید.
آسفالت جاده زاوین به سد زاوین تا پایان شهریور ماه سال 1398 توسط شرکت آب  منطقه ای استان انجام شود.
محور آبگرم به روستای مومن آباد با مشارکت قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه امام رضا (ع) اجرا و زیرسازی و تأمین قیر توسط اداره کل راه و شهرسازی با تأمین منابع  مالی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال 1398 اقدام گردد.
برای مسیرهای روستای خاکستر(زادگاه شهید صیاد شیرازی)، چهارراه و لایین کهنه نسبت به تخصیص 250 میلیون تومان اعتبار جهت احداث دیوار ساحلی به جهت جداسازی راه از مسیل توسط شرکت آب منطقه ای استان اقدام گردد.
موضوع ایجاد بازارچه مشترک مرزی سنگ دیوار با کشور ترکمنستان بر اساس سوابق موجود از طریق استانداری و با کمک نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.
کمک در جهت تکمیل سالن ورزشی روستاهای آبگرم، چنار، ایدلیک و قلعه نو از محل اعتبارات 27 درصد ارزش افزوده در اولویت قرار خواهد گرفت. معاونت عمرانی استانداری باکمک اداره کل تربیت بدنی استان پیگیری لازم جهت تأمین اعتبار تکمیل سالنهای مذکور را انجام خواهد داد.
 اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نسبت به تملک آخرین املاک باقی مانده در مسیر کاخ خورشید تا مسجد جامع کبود گنبد را تا پایان سال جاری اقدام و به طور همزمان مطالعه نحوه سرمایه گذاری بخش خصوصی برای این مسیر را انجام دهد. کلنگ زنی طرح تا ابتدای سال 99 انجام گیرد.
برای منطقه نمونه گردشگری کلات و قره سو و ارتکند مطالعات لازم توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام شده تا زمینه واگذاری پروژه و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تا پایان سال 98 فراهم گردد.
با عنایت به مرزی و محروم بودن مرکز شهرستان کلات موضوع برقراری فوق العاده جذب مناطق مرزی با نظر مساعد از طریق وزارت کشور پیگیری گردد.
پوشش مخابراتی تمامی بخشها شهرستان ، نقاط کور در اینترنت روستایی (برابر سایت های ابلاغی USO از سوی وزارت متبوع) توسط اداره کل فناوری اطلاعات استان پیگیری و تا پایان شهریور ماه سالجاری مرتفع گردد.
معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نسبت به برگزاری جلسات تخصصی در خصوص طرحهای سرمایه گذاری و با حضور متقاضیان و دستگاه های اجرایی مرتبط با هدف رفع موانع آن اقدام نماید.


ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 12 فروردين ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
دوشنبه، 12 فروردين ماه، 1398 بازدید:985 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 آرمان گام دوم انقلاب تمدن سازی اسلامی است  [ پنجشنبه، 23 آبان ماه، 1398 ] 611 مشاهده
 دولت باید نگاه ویژه پایتخت معنوی جهان اسلام داشته باشد  [ پنجشنبه، 19 اسفند ماه، 1395 ] 1860 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب