مطالب ویژه
اطلاع رسانی

جهت دریافت اپلیکیشن اندرویدی دفتر ارتباط مردمی دکتر قاضی زاده هاشمی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

(دریافت اپلیکیشن)

...مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است، همه سر رشته ­های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می­ گردد....مجلس شورای اسلامی، مظهر وحدت ملی و یکپارچگی و اتفاق همه گروه­ ها و قومیت­ ها و سلائق و عقاید است.

...من هیچ تردیدی ندارم و در این معنا هم که مجلس در رأس همه ارگان‌ها واقع است و مجلس، ملت است که متبلور شده است و تحقق پیدا کرده است در یک جای محدود، این هم بی‌اشکال است.

(صحیفه امام ، ج ۱۷، ص: ۲۴۶)


ویژه ها


اخبار حوزه انتخابی
next prev

پیوندهای مفید

چرا استانی‌شدن انتخابات مجلس به شورای نگهبان ارسال نشده است؟

دکترسیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مصوبه مجلس برای استانی شدن انتخابات پارلمان، نسبت به ارسال نشدن این مصوبه از سوی مجلس به شورای نگهبان انتقاد کرد و گفت: مصوبه مجلس برای اصلاح موادی از قانون انتخابات در روز سه‌شنبه هفته گذشته (دوم اردیبهشت) در مجلس پایان یافته، اما هنوز این مصوبه از سوی معاونت قوانین، به شورای نگهبان ارسال نشده است.


وی افزود: پنج روز از اتمام رسیدگی به طرح استانی شدن انتخابات مجلس در صحن پارلمان می‌گذرد، اما نمی‌دانم چرا این مصوبه از سوی مجلس به شورای نگهبان ارسال نشده است که این مسئله جای بحث و توضیح دارد؛ متأسفانه ما هم از این موضوع بی‌اطلاع هستیم، نمی‌‌دانم چرا معاونت قوانین به وظیفه‌اش برای ارسال این مصوبه عمل نکرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: نمی‌خواهم درباره تعلل معاونت قوانین مجلس برای ارسال نکردن طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس به شورای نگهبان، قضاوت کنم، اما به هر حال این تأخیر معنادار است.

قاضی‌زاده‌هاشمی، تأخیر در ارسال مصوبه پارلمان برای استانی شدن انتخابات مجلس به شورای نگهبان را، موجب تأخیر در اجرای آن دانست و اظهار داشت: این تأخیر ممکن است به این منجر شود که شورای نگهبان هم اعلام کند که اجرای این طرح، در این دوره قابلیت اجرا نداشته باشد؛ البته عده‌ای از دوستان، هم در بیرون از مجلس و هم در داخل مجلس، مخالف این طرح بودند و از ابزارهای مختلف برای جلوگیری از تصویب آن استفاده می‌کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم معاونت قوانین مجلس هرچه زودتر مصوبه مجلس درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس را به شورای نگهبان ارسال کند.


ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه، 1398 توسط admin  چاپ مطلب
دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه، 1398 بازدید:583 نظرات 
 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 

مرتبط باموضوع :

 باب مذاکره با هیچ کشوری به جز آمریکا بسته نیست  [ دوشنبه، 7 بهمن ماه، 1398 ] 393 مشاهده
 سلامت روانی نامزدهای انتخابات باید احراز شود  [ يكشنبه، 2 دي ماه، 1397 ] 774 مشاهده
 
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب